joombig banner rotation images

Menu

Zrób zdjęcie i wygraj - "Niedaleko pada jabłko od jabłoni"Stare polskie przysłowie mówi, że niedaleko pada jabłko od jabłoni. Przekonamy się o tym już we wrześniu, podczas Festiwalu Sztuki Jabłka. Wtedy to rozstrzygnięty zostanie miejski konkurs fotograficzny, w którym udział może wziąć każdy pełnoletni mieszkaniec Bełchatowa. Wystarczy zrobić zdjęcia, które uchwycą podobieństwo między rodzicami i dziećmi, i przesłać je do 10 września.


„Niedaleko pada jabłko od jabłoni” to konkurs skierowany do bełchatowian, którzy lubią robić zdjęcia, szczególnie swoim najbliższym. Chodzi o uwiecznienie na fotografii podobieństwa rodziców i dzieci. I, jak mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa, nie chodzi tylko o wspólne cechy stricte fizyczne – może to być taki sam uśmiech, sposób siadania czy spojrzenia. Często pociechy dzielą także z matką lub ojcem pasje i zainteresowania. Wszystko to sprawia, że więzi rodzinne i międzypokoleniowe się zacieśniają.
 
Uchwyć podobieństwo na zdjęciuW konkursie może wziąć udział każdy pełnoletni bełchatowian, który do 10 września prześle maksymalnie 3 zdjęcia, które będą fotograficzną interpretacją hasła „Niedaleko pada jabłko od jabłoni”. Z nadesłanych fotografii powstanie wystawa podczas Festiwalu Sztuki Jabłka, który w tym roku odbędzie się między 21 a 23 września

Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody:

 

  • I miejsce – nagroda rzeczowa (500 zł)
  • II miejsce – nagroda rzeczowa (300 zł)
  • III miejsce – nagroda rzeczowa (100 zł)


Zrób rysunek, nakręć film o Bełchatowie

Regulamin konkursu oraz formularz i oświadczenie uczestnika dostępne są w załącznikach poniżej.

„Niedaleko pada jabłko od jabłoni” to nie jedyny konkurs  tegorocznej edycji Festiwalu Sztuki Jabłka. Bełchatów i jego symbole oraz stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości – to motywy przewodnie dwóch ogólnopolskich konkursów: Bełchatów Art i Bełchatów Kids. Łączy je tematyka, 60-sekundowy film lub praca plastyczna powinny nawiązywać do sześciu haseł: Adam, Ewa, raj, jabłko, Bełchatów i mała ojczyzna.

 

AP

 

 

Zgłoszenia przyjmowane są do 10 września 2018 roku.
 

Załączniki:
Download this file (Regulamin scan Niedaleko.pdf)Regulamin konkursu "Niedaleko..."[ ]8629 kB
Download this file (formularz indywidualny zal 1.doc)Formularz[ ]32 kB
Download this file (oświadczenie uczestnika zal 2.doc)Oświadczenie uczestnika[ ]24 kB

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018