joombig banner rotation images

Menu

Robert Osam-Gyabin, muzyk z programu „Jaka to melodia”, będzie uczył uzdolnionych wokalnie bełchatowian. Towarzyszyć mu będą inni znani i cenieni w branży artyści. W ciągu trzydniowych warsztatów uczestnicy pod okiem profesjonalistów poznają tajniki kunsztu wokalnego i scenicznego. Wszystko po to, by wieczorem ostatniego dnia wspólnie wystąpić przed bełchatowską publicznością i muzycznie ją zaczarować. Są jeszcze wolne miejsca  na warsztaty.

 

Chętni do rozwijania swoich talentów spotkają się w Szkole Podstawowej nr 5 w Grocholicach (25-27 lipca) na całodniowych letnich warsztatach wokalno-muzycznych. Zajęcia kierowane są do dzieci (od 10 roku życia), młodzieży i osób dorosłych, słowem: dla każdego, kto kocha śpiewać i chciałby rozwijać swoje wokalne talenty. Indywidualna praca nad emisją głosu i dykcją, doskonalenie ruchu scenicznego, ćwiczenia z pianistą i zespołem muzycznym, sprawdzanie się w różnych nurtach muzycznych – od klasycznych po rozrywkowe, a tym samym odkrywanie własnej stylistyki – to tylko wybrane punkty programu warsztatów. Z całą pewnością uczestnicy nie będą ani próżnować, ani się nudzić.

 

Lato w mieście nie musi być nudne

 

W doskonaleniu umiejętności wokalnych, i szerzej scenicznych, pomagać będą uczestnikom znani i lubiani artyści z teatralnych i muzycznych scen w Polsce oraz za granicą. Robert Osam-Gyabin znany jest szerokiej publiczności głównie z programu „Jaka to melodia”, w którym nie tylko gra na pianinie, ale także śpiewa. Ciekawostką jest fakt, że do musicalu „Sinatra” nauczył się stepowania. Marcin Wortmann z kolei od 18 lat związany jest z Teatrem Warszawskim Roma, w którym zagrał blisko w 3000 spektakli, m.in. „Mamma Mia”. „Deszczowa piosenka” czy „Nędznicy”. Kursanci będą mogli również pracować z wybitną pianistką, absolwentką Rosyjskiej Akademii Muzycznej - Iriną Krasaviną. Niezwykłym przeżyciem zapewne będzie ćwiczenie śpiewu pod okiem znanego barytona – Łukasza Skrobka.

 

Z letnich warsztatów wprost na scenę

 

Ukoronowaniem pracy będzie niecodzienny koncert, który odbędzie się 27 lipca o godz. 19 na scenie plenerowej MCK-u w Bełchatowie, w razie niepogody w PGE Gigantach Mocy. Za sprawą wspólnego występu trenerów, uczestników oraz zespołu BEAT przeniesiemy się w klimat lat 80. Nie zabraknie dobrego polskiego rocka. Jak podkreślają organizatorzy (Towarzystwo Przyjaciół Grocholic i Okolic), zainteresowanie letnimi spotkaniami muzycznymi jest ogromne. Choć do rozpoczęcia kursu pozostało jeszcze trochę czasu, to miejsc jest już niewiele – zaledwie dwa. Chęć udziału można zgłosić do 15 lipca pod nr telefonu 510 131 061. Mile widziane głosy męskie.

 

KZB

 

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018