joombig banner rotation images

Menu

Lech Janerka zagra w BełchatowieLegenda polskiej muzyki – Lech Janerka zagra w Bełchatowie. Będzie gwiazdą koncertu pod hasłem ,,Koniec szkoły na rockowo", podczas którego wystąpi też Grzmiąca Półlitrówa i Yedenaście. Muzyczna uczta już 22 czerwca, a tydzień później, przez dwa dni, będziemy się bawić na Dniach Bełchatowa z Ewą Farną i Happysad.    

 

Święto miasta tradycyjnie już otworzy rockowy koncert na zakończenie szkoły. I tym razem nie zabraknie lokalnych artystów, a także muzyków znanych z ogólnopolskiej sceny. W wspólną zabawę przy scenie plenerowej Gigantów Mocy rozpocznie zespół Yedenaście. Jak podpowiada sama nazwa tworzy go jedenaście osób, a każda z nich gra na ukulele. W wykonaniu dziewczyn usłyszymy muzykę alternatywną także napisaną przez siebie. Dlatego warto przyjść, początek koncertu o godz. 17:30.

 

Zaraz po Yedenaście – od 18:30 na scenie bełchatowian będzie raczyć piotrkowska, folk-rockowa grupa Grzmiąca Półlitrówa. Zespół tworzy i stale koncertuje od połowy lat 80-tych ubiegłego wieku. Jego piosenki zdobywały uznanie słuchaczy i były nagradzane na festiwalach w całym kraju, włącznie z Krakowskim Festiwalem Piosenki Studenckiej. Takie tytuły, jak: ,,Studia", ,,Barman", ,,Podmiejskie pociągi", ,,Żyje się raz" czy ,,Stare kufle" stanowią już klasykę gatunku.

 

Gwiazdą wieczoru, która będzie grać od godz. 20:00, jest legenda polskiej muzyki rockowej Lech Janerka. Nestor basu, mistrz słowa oraz autor wielu płyt w historii polskiego rocka, zaprezentuje stylistyczną mieszankę alternatywnego rocka, punka i nowej fali. Janerka jest jednym z najoryginalniejszych artystów na polskiej scenie rockowej - wokalista, basista, kompozytor i autor tekstów intrygujących swobodnymi skojarzeniami słowno-fonetycznymi.

 

Rockowy koncert na zakończenie lata, to przedsmak XXXIX Dni Bełchatowa. Mieszkańcy tradycyjnie będą się bawić w parku przy Muzeum Regionalnym. W sobotę,30 czerwca, o godz. 16 bełchatowian czeka koncertowy maraton. Tuż po godz. 16 rozpocznie go Kacper Gołda, wokalista znany z ubiegłorocznej edycji muzycznego show TVP ,,The Voice of Poland”, potem zaśpiewaAgata Sobocińska, piosenkarka pop i autorka tekstów. W ubiegłym roku wydała płytę ,,Już na zawsze”, którą promuje piosenka ,,Chwilo trwaj”. Ze swoim zespołem koncertuje od wielu lat. Na bełchatowskiej scenie zagości też muzyka taneczna za sprawą belgijskiego artysty, twórcy dyskotekowego przeboju ,,Pump it up”. Danzel zaśpiewa około godz. 18. Tuż po nim na scenę wkroczy Mateusz Ziółko, zwycięzca III edycji ,,The Voice od Poland” i konkursu Superdebiuty 2014 na festiwalu w Opolu. Jego piosenka ,,W płomieniach” z wydanego w ubiegłym roku debiutanckiego albumu ,,Na nowo” ma na YouTube prawie 44 mln wyświetleń.


Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie Ewa Farna, artystka od wielu lat obecna na polskiej scenie. Zaśpiewao godz. 20.30. Po koncertach mieszkańcy bawić się będą na dyskotece pod gwiazdami. Niedziela to czas rodzinnej zabawy i pikniku. Obejrzeć będzie można grupy wokalne i taneczne, działające przy MCK, wystąpią. Swój program już przygotowują dzieci z bełchatowskich przedszkoli. Będzie także koncert wielopokoleniowy z udziałem m.in. chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku.


Gwiazdą zamykającą tegoroczne Dni Bełchatowa będzie grupa Happysad. Obecnego na scenie od 2001 roku zespołu nie trzeba przedstawiać. Ma swoim koncie ponad tysiąc koncertów i siedem wydanych płyt. W Bełchatowie z pewnością usłyszymy przeboje z najnowszego krążka ,,Ciało obce”, z którym Happysad od ubiegłego roku jest w trasie koncertowej.

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020