joombig banner rotation images

Menu

Na placu Narutowicza królowały Gwiezdne WojnyPlac Narutowicza stał się centrum międzygalaktycznych przygód. Tegoroczna, szósta edycja Festiwalu Re:Aktor Ania, zdominowana została przez   LEGO® Star WarsTM. Wierni fani kultowej sagi George’a Lucasa mogli zbudować kosmiczne statki, spotkać się z Lordem Vaderem i szturmowcami, a także wyszkolić się na Padawana.


„Dawno, dawno temu w odległej Galaktyce...”, a tak naprawdę niedawno, bo w niedzielę, 3 czerwca w pobliskiej Galaktyce, czyli na placu Narutowicza, spotkali się młodsi i starsi fani Gwiezdnych Wojen. Kosmiczna saga była bowiem motywem przewodnim tegorocznego Festiwalu Re:Aktor Ania. Tego dnia miasto przygotowało mnóstwo atrakcji, dzięki czemu setki bełchatowian choć na chwilę mogły poczuć się jak bohaterowie gwiezdnej sagi. Na placu funkcjonowały specjalne strefy. W tej głównej ze stanowiskami z klockami LEGO® Star WarsTM  można było m.in. zbudować swoje własne statki kosmiczne czy postacie z Gwiezdnych Wojen, a przy okazji wygrać zestawy LEGO®. Ponadto na miejscu była również strefa wystawowa, w której będzie można podziwiać przygotowane na imprezę modele Sokoła Millenium, Tie Fightera czy X-winga a także dwóch najsłynniejszych droidów, czyli C3PO oraz R2D2.

- Gwiezdne Wojny oraz klocki Lego® to tylko z pozoru nietypowe połączenie. W rzeczywistości świetnie się one uzupełniają, dlatego postanowiliśmy, że Festiwal Re:Aktor upłynie pod znakiem LEGO® Star WarsTM, co gwarantuje doskonałą zabawę nie tylko najmłodszym, ale całym rodzinom – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.
Podczas Festiwalu Re:Aktor rozstrzygnięte zostały konkursy Stray Miejskiej
Podczas Festiwalu Re:Aktor Ania chętni mogli także wziąć udział w szkoleniu Padawanów, które prowadził mistrz Jedi, ponadto nie zabrakło również strefy fotograficznej. Bełchatowianie mogli w niej zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z droidami. Natomiast najmłodsi bawili się w basenie wypełnionym klockami LEGO DUPLO®, dodatkową atrakcją była z pewnością możliwość sfotografowania się na motorku wykonanym z klocków LEGO®.

 

Tłumy bawiły się na kolorowym Dniu Dziecka


Festiwal Re:Aktor Ania to nie tylko klocki i Gwiezdne Wojny. Dzieci mogły skorzystać z kilku dmuchańców, było malowanie buziek, na scenie zaś zaprezentowali się najmłodsi tancerze z UP Studio. Dużą popularnością cieszył się także wóz strażacki bełchatowskiej OSP. Maluchy mogły nie tylko go dokładnie obejrzeć, ale także porozmawiać z ochotnikami o pracy strażaka. Nie zabrakło także atrakcji sportowych, i to z najwyższej półki. Chętni mieli niepowtarzalną okazję spotkać się z mistrzami Polski – na placu Narutowicza zjawili się bowiem siatkarze Skry, którzy chętnie odpowiadali najmłodszym o tej dyscyplinie sportu, rozdawali autografy a także rozegrali z dziećmi mecz. Podczas festiwalu rozstrzygnięte zostałt także dwa konkursy plastyczne organizowane przez bełchatowską Straż Miejską: "Bezpiecznie ze Strażą" oraz "Pokaż klasę! Posprzątaj po swoim psie". Ich laureaci odebrali nagrody z rąk prezydent Czechowskiej, a nagrodzone prace zostały zaprezentowane.

 

AP

 

  

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018