joombig banner rotation images

Menu

Międzynarodowe Warsztaty Fotograficzne "Energia" w BełchatowieFotografowie z Niemiec, Czech, Słowacji oraz kilku polskich miast przyjadą do Bełchatowa. W sumie blisko pięćdziesiąt fotografików, przez trzy dni – od  8 do 10 czerwca – będą wspólnie doskonalić umiejętności, ale też poznawać miasto i region. Wszystko w ramach międzynarodowych warsztatów „Energia”, które już po raz ósmy organizuje Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne, a prezydent Mariola Czechowska wspiera honorowym patronatem.

 

– Program jest napięty, ale zapowiada się ciekawie. Planujemy wykłady, prezentacje, sesje w plenerze i studiu – mówi Andrzej Juchniewicz, prezes BTF. – Słowem przewodnim jest ENERGIA i tematy poszczególnych zajęć odnoszą się właśnie do niej. Spotkamy się z artystami z Krakowa, którzy opowiedzą oraz nauczą, jakwydobywać piękno opuszczonych i zaniedbanych budynków. Na pewno ciekawe będą warsztaty w zelowskiej hucie szkła. Będziemy fotografować zwierzaki z bełchatowskiego schroniska, na placu Narutowicza mamy zaplanowaną sesję z modelkami, nocą sfotografujemy portrety na tle Wawrzkowizny. Spotkamy się też z seniorami, których oczywiście będziemy robić zdjęcia. Do tego warsztaty z martwej natury i w studio – dodaje prezes BTF.

 

Wszystkie zajęcia poprowadzą fotografowie, którzy mają na swoim koncie spory dorobek, a nawet międzynarodowe nagrody. Warsztaty podsumuje wystawa. Tym razem będzie ona prezentować prace wszystkich uczestników zajęć. Tradycyjnie będzie ją można oglądać po wakacjach w Gigantach Mocy w „Galerii na piętrze”.

 

 

 

AD-A


fot. BTF

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018