joombig banner rotation images

Menu

Koncert na rzecz chorej Julii SpalińskiejW najbliższy piątek, 25 maja odbędzie się kolejny charytatywny koncert na rzecz Julii Spalińskiej. To właśnie dla niej, na scenie plenerowej przy PGE Gigantach Mocy, wystąpią bełchatowscy artyści. Początek koncertu o godz. 17:00.

 

Tak swojej koleżance chcą pomóc uczniowie i rada rodziców klasy IIC Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Stowarzyszenie „Towarzystwo Przyjaciół Grocholic i Okolic”. W organizację wydarzenia włącza się również miasto oraz Miejskie Centrum Kultury. Nie można także zapomnieć o artystach, którzy wystąpią podczas koncertu. Mowa o zespole BEAT z wokalistkami: Anną Zimną, Anną Serafińską, Weroniką Kępa, Martyną Jaworska- Chodak. Zaśpiewa także Paweł Bauer oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1.

 

Podczas koncertu będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na leczenie chorej na lekooporną padaczkę Julii Spalińskiej. Ma 15 lat a od ponad sześciu choruje.Jedyną szansą dla Julii Spalińskiej jest operacja w Niemczech, która kosztuje 300 tys. złotych.


- Wyobraź sobie, że budzisz się rano i wszystko się zaczyna, nieustająca burza w Twojej głowie. Przez cały dzień, czasami nawet kilkaset razy na minutę, widzisz przed oczami kolorowe błyski. Wyobraź sobie, że masz zawroty głowy i towarzyszy Ci nieustający lęk, że napad może się rozwinąć. I tak od ponad 6 lat. A teraz wyobraź sobie, że nie panujesz nad własnym ciałem, świat Ci wiruje, tracisz świadomość, a Twoje ciało wygina się do tyłu i zaczyna drgać - tak swoje codzienne zmagania z lekooporną padaczką opisuje piętnastoletnia Julia Spalińska. Nastolatka jest podopieczną fundacji „Kawałek nieba”, która pomaga zebrać fundusze na leczenie. A mowa o dużej kwocie – 300 tys. zł. Tyle ma kosztować specjalistyczna diagnostyka przedoperacyjna a potem operacja w Niemczech. Lekarze z kliniki Schoen planują usunąć ognisko padaczkowe z głowy Julii.

Aby pomóc cierpiącej piętnastolatce w mieście organizowane są różnorodne wydarzenia. Wspomniany koncert to jedno z nich.  - Przeszłam  dziesiątki badań, pobytów w szpitalach i wypróbowałam wszystkie dostępne leki, które nie działają. Padaczka zabrała mi dzieciństwo, ale wierzę, że nadejdą lepsze dni. Pomóżcie mi wygrać tę trudną walkę o zdrowie. Wierzę, że dzięki Wam mi się uda – czytamy na blogu Julii Spalińskiej.

Co ważne, Julii można pomóc w każdej chwili, nie tylko wybierając się na koncert 25 maja. W każdej chwili można dokonać wpłaty na konto: Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”, Bank BZ WBK, nr konta: 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374 tytułem: “1317 pomoc dla Julii Spalińskiej”.

 

Koncert na rzecz chorej Julii Spalińskiej

 

 

AD-A

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018