joombig banner rotation images

Menu

W Bełchatowie, podobnie jak w wielu innych polskich miastach, odbyła się Noc Muzeów. Oprócz tradycyjnego zwiedzania ekspozycji, PGE Giganty Mocy i Muzeum Regionalne przygotowały dla zwiedzających dodatkowe atrakcje.

 

Podróż w czasie czekała na mieszkańców, którzy w Noc Muzeów, czyli 19 maja odwiedzili Giganty Mocy. Tajemnice muzealnej przestrzeni odkrywała właśnie gra „Zagubieni w czasie”, w której udział mogły wziąć całe rodziny, odkrywała tajemnice muzealnej przestrzeni. Tym razem, aby wejść do interaktywnego muzeum nie potrzebny był bilet. Przepustką była dowolna część do wehikułu czasu wraz z jej opisem. Każdy sam decydował, co to było. Jedni przynieśli fragmenty zasilania, inni elementy kokpitu czy wyposażenia. Podczas Nocy Muzeów na zwiedzający mogli także obejrzeć interaktywny pokaz naukowy w wykonaniu Fundacji Profesora Ciekawskiego. Podczas widowiska królowały gwałtowne reakcje chemiczne, zaskakujące zjawiska fizyczne, a także ciekawostki o powietrzy, dźwiękach, reakcjach spalania i chemicznych.

 

Wiele atrakcji czekało również w Muzeum Regionalnym. Zapomniane rzemiosła stały się motywem przewodnim tegorocznej nocy w Dworku Olszewskich. Swoja premierę miała nowa wystawa „Bełchatów nie tylko włókienniczy, czyli Stary Rynek w nowej Polsce”, po której oprowadzał muzealnik. Zaraz po wernisażu można było zobaczyć pokaz wybijania monet przez kowala Sylwestra Szalę oraz plecionkarstwa w wykonaniu Izabeli Jasewicz ze Stowarzyszenia Polskiej Szkoły Survivalu. Ci, którzy interesują się kaligrafią specjalne warsztaty poprowadził Marek Głowacki. Muzeum przygotowało też dla tych, co lubią potańczyć. Mowa o potańcówce pod gołym niebem, podczas której przygrywała kapela „Beka” z Przeworska. Na zakończenie odbył się wykład połączony z warsztatami „Z wizytą u zegarmistrza Piotra Łukasińskiego”. Warto dodać, że goście którzy przyjęli zaproszenie na bełchatowską Noc Muzeów w Dworku, mogli też skosztować tradycyjnych przekąsek.

 

 

AD-A

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018