joombig banner rotation images

Menu

15-letnia Julia cierpi na padaczkę lekoopornąMa 15 lat a od ponad sześciu choruje na padaczkę lekooporną. Jedyną szansą dla Julii Spalińskiej jest operacja w Niemczech, która kosztuje 300 tys. złotych. Pomóc bełchatowiance może każdy. Od 23 marca do 12 kwietnia Miejskie Centrum Kultury organizuje kilka wydarzeń charytatywnych na rzecz chorej nastolatki. Pierwsze z nich to koncert z cyklu Open Stage, podczas którego zagrają bełchatowskie kapele rockowe.


- Wyobraź sobie, że budzisz się rano i wszystko się zaczyna, nieustająca burza w Twojej głowie. Przez cały dzień, czasami nawet kilkaset razy na minutę, widzisz przed oczami kolorowe błyski. Wyobraź sobie, że masz zawroty głowy i towarzyszy Ci nieustający lęk, że napad może się rozwinąć. I tak od ponad 6 lat. A teraz wyobraź sobie, że nie panujesz nad własnym ciałem, świat Ci wiruje, tracisz świadomość, a Twoje ciało wygina się do tyłu i zaczyna drgać - tak swoje codzienne zmagania z lekooporną padaczką opisuje piętnastoletnia Julia Spalińska. Nastolatka jest podopieczną fundacji „Kawałek nieba”, która pomaga zebrać fundusze na leczenie. A mowa o dużej kwocie – 300 tys. zł. Tyle ma kosztować specjalistyczna diagnostyka przedoperacyjna a potem operacja w Niemczech. Lekarze z kliniki Schoen planują usunąć ognisko padaczkowe z głowy Julii.

Aby pomóc cierpiącej piętnastolatce, Miejskie Centrum Kultury organizuje prawdziwy maraton charytatywny, w sumie pięć wydarzeń. - Przeszłam  dziesiątki badań, pobytów w szpitalach i wypróbowałam wszystkie dostępne leki, które nie działają. Padaczka zabrała mi dzieciństwo, ale wierzę, że nadejdą lepsze dni. Pomóżcie mi wygrać tę trudną walkę o zdrowie. Wierzę, że dzięki Wam mi się uda – czytamy na blogu Julii Spalińskiej.

Pierwsze z zaplanowanych wydarzeń odbędzie się w piątek, 23 marca. Podczas koncertu z cyklu Open Stage zagrają bełchatowskie kapele:  Messenger, Sleepwalker oraz Co z Tego. Podczątek o godz. 19.00, wstęp wolny. Podczas koncertu zbierane będą pieniądze na potrzebne leczenie. Podobnie będzie podczas kolejnych spektakli. Młodzi aktorzy z grupy BAT-PKP przypomną swoje trzy ostatnie spektakle: „8 Kobiet” (24.03, godzina: 17:00), „ONY” (25 marca, godzina: 17:00) oraz „Rzecz o wyćwiertalaniu” (12 kwietnia, godzina: 18:00).

 

Zaplanowano także premierowy pokaz sztuki „Spotkania” (7 kwietnia, godzina: 17:00). On i Ona spotykają się w piaskownicy. Tu wiele się wydarzy. On w „swojej” piaskownicy bawi się Batmanem tworząc męski świat wojen. Ona z lalką szmacianką narusza „jego” terytorium. Czy to tylko zabawa w dorosłych? Czy też początek uczucia? „Spotkania” to sztuka inspirowana tekstami Michała Walczaka „Piaskownica” i „Nocny autobus”, jest ona próbą odpowiedzi na pytanie: jacy jesteśmy w relacjach z innymi.


Podczas pięciu imprez charytatywnych przeprowadzone zostaną zbiórki na rzecz chorej Julii Spalińskiej. Wstęp na wszystkie spektakle i koncerty jest wolny. Szczegóły na plakacie poniżej.

Co ważne, Julii można pomóc w każdej chwili, nie tylko wybierając się do MCK-u. W każdej chwili można dokonać wpłaty na konto: Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”, Bank BZ WBK, nr konta: 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374 tytułem: “1317 pomoc dla Julii Spaliń-skiej”. Bełchatowiance można także podarować swój 1 procent. Wypełniając roczne zeznanie podatkowe należy wpisać KRS 0000382243, a w cel szczegółowy to „1317 pomoc dla Julii Spalińskiej”.


AP

 

MCK organizuje imprezy charytatywne dla chorej Julii

 

fot./whynot-czemunie.blogspot.com
 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018