joombig banner rotation images

Menu

Złóż życzenia panu Apoloniuszowi AnszpergerowiBełchatowianin Apoloniusz Anszperger to najprawdopodobniej najstarszy student w Polsce. W tym roku będzie obchodził 95 urodziny i z tej okazji Miejskie Centrum Kultury organizuje specjalną akcję, w której udział może wziąć każdy – wystarczy w internecie złożyć życzenia niezwykłemu artyście, muzykowi i pisarzowi. Każdy wpis  trafi na kartkę pamiątkową, która zostanie wręczona solenizantowi 6 kwietnia podczas Jego benefisu.


Pan Apoloniusz Anszperger od dwunastu lat jest słuchaczem Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który działa przy Miejskim Centrum Kultury. Przez ten czas dał się poznać jako prawdziwy człowiek renesansu – śpiewa i pisze, a swoją energią zaraża wszystkich wokół. Swoją pasję do śpiewania i muzykowania realizuje w chórze UTW „Pasjonata”, natomiast jako autor zaistniał wydając wspomnieniową książkę, pt. „Między złem a dobrem – jak przetrwaliśmy okupację”.


Jubilat od ponad dekady aktywnie działa na rzecz integracji międzypokoleniowej. Jego wrażliwość na otaczający go świat oraz innych ludzi, wzbogaca rzeczywistość nie tylko słuchaczy UTW ale i tych, którzy mieli do czynienia z panem Apoloniuszem nawet przez krótką chwilę.


Miejskie Centrum Kultury przygotowało specjalną akcję. Chodzi o pokazanie, że tej wyjątkowy bełchatowianin ma w mieście samych przyjaciół. Każdy, kto chce złożyć życzenia panu Apoloniuszowi, może to zrobić na facebooku MCK pod wydarzeniem ZŁÓŻ ŻYCZENIA.


Wszystkie wpisy internautów zostaną umieszczone na specjalnej karcie pamiątkowej, która zostanie wręczona podczas benefisu pana Apoloniusza. Odbędzie się on w piątek, 6 kwietnia w małej sali teatralnej MCK. Początek o godz. 17.00.

 

AP, MCK

 

6 kwietnia odbędzie się benefis Apoloniusza Anszpergera

 

fot./MCK

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018