joombig banner rotation images

Menu

Nowości książkowe w bełchatowskiej biblioteceBełchatowska biblioteka powiększyła swój księgozbiór. Na półki trafiło sporo nowości popularnonaukowych, a także z literatury pięknej i beletrystyki. Wszystkie książki można już wypożyczać. 

 

Dokładnie o 2 257 książek wzbogaciła się Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna. Wśród nich jest blisko 1400 pozycji dla dorosłych, ponad 500 dla dzieci i prawie 400 z literatury popularnonaukowej. Do zbiorów trafiły głównie nowości, ale też bestselery, tytuły poczytnych autorów czy kontynuacje serii. Nie brakuje woluminów, o które prosili czytelnicy. Książki są już na półkach zarówno biblioteki głównej, jaki jej filii. Co za tym idzie, można już je wypożyczać i czytać.

 

Zakupione tytuły kosztowały prawie 47 tys. zł. Za wszystko zapłaciło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, od którego bełchatowska biblioteka pozyskała dofinansowanie. Jak podkreśla Magdalena Forusińska, dyrektor MiPBP, zbiory placówki odnawiane są systematycznie.

 

- Wraz z poszerzającą się ofertą rynkową rosną oczekiwania czytelników, dlatego biblioteka starając się zadowolić wszystkich swoich klientów systematycznie uzupełnia zbiory o nowe publikacje - mówi dyrektor bełchatowskiej biblioteki. - Zakup nowości książkowych przekłada się na liczbę wypożyczeń, dlatego staramy się wszechstronnie i racjonalnie uzupełniać nasz księgozbiór. W tych staraniach wykorzystujemy wszelkie możliwe sposoby.

 

Placówka próbuje więc powiększać swoje zbiory różnymi metodami. - Zachęcamy mieszkańców miasta do darowizn używanych, ale wartościowych książek. Zapraszamy również na kiermasze „starych”, tanich książek – fundusze uzyskane z ich sprzedaży umożliwiają zakupu nowości wydawniczych – dodaje Magdalena Forusińska, dyrektor MiPBP.

 

Wzbogacenie i odnowienie księgozbioru jest możliwe m.in. dzięki dotacji, jaką placówka otrzymuje od miasta. Ponad 1 mln 900 tys. zł – to kwota, jaką w 2017 roku prezydent Bełchatowa przeznaczyła na działalność biblioteki. Podobna dotacja, przekazana przez samorząd w ubiegłych latach, pozwoliła placówce m.in. wzbogacić i odnowić księgozbiór.

 

 

AD-A

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018