joombig banner rotation images

Menu

Akwarele, szkice węglem, prace z filcu i wiele innych można zobaczyć na wystawie „Inwazja Talentów”. Ekspozycja podsumowuje międzynarodowy projekt o tej samej nazwie, co ekspozycja. W wernisażu, oprócz autorów wzięli też udział zagraniczni goście ze Słowacji. Grupa młodzieży zwiedzała miasto, zaś burmistrz partnerskiej Považskej Bystrice rozmawiał z władzami Bełchatowa o współpracy i wspólnych projektach.

 

Wernisaż wystawy odbył się w piątek, 2 marca. W sumie w MCK Gigantach Mocy prezentowanych jest kilkadziesiąt prac. Wszystkie powstały w trakcie międzynarodowego projektu „Inwazja Talentów”, którego pomysłodawca i inicjatorem był Bełchatów. Uczestniczyli w nim młodzi artyści z miast partnerskich. Wśród nich byli też bełchatowianie: Aldona Kowalska, Magda Kowalska, Izabela Łuczak, Maja Łukaszewska, Natalia Niewierska, Julia Pawlik, Jakub Rychter, Maria Stachowiak, Aleksandra Włodarczyk i Eliza Wrona. I to właśnie ich artystyczny dorobek można do końca marca oglądać na wystawie. A jest, co obejrzeć bo prace są różnorodne – począwszy od szkiców węglem, akwareli, przez pisanki, po flagi wykonane metodą batikową i pisanki.

 

Całej dziesiątce pasji gratulował wiceprezydent Łukasz Politański oraz Karol Janus, burmistrz Považskej Bystrice, który wraz z grupą młodzieży przyjechał do Bełchatowa. Wizyta Słowaków nie jest przypadkowa. Młodzież z  Považskej Bystrice obok młodych artystów z czeskich Pardubic i węgierskiego Csongradu również brali udział w projekcie.

 

Dla zagranicznych gości miasto przygotowało też kilka innych atrakcji. Zwiedzali miasto, Muzeum Regionalne i PGE Giganty Mocy. Mieli okazję poślizgać się na miejskim lodowisku, pograć w kręgle i zobaczyć bełchatowską kopalnię z punktu widokowego.

 

Słowacy po raz pierwszy odwiedzili Bełchatów w ramach wymiany mieszkańców. Wspomniany program od lat świetnie sprawdza się przy współpracy z węgierskim Csongradem. Teraz podobne relacje Bełchatów chce nawiązać z Považską Bystricą. O przyszłości projektu, a także innych wspólnych działaniach właśnie podczas delegacji rozmawiali włodarze obu miast.  

 

 

Wizyta delegacji z partnerskiego miasta Považska Bystricá 

 

Aktualności

 


 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019