joombig banner rotation images

Menu


Muzeum Regionalne zadba o to, aby zimowy wypoczynek młodych bełchatowian był równie beztroski i radosny, co twórczy i ciekawy. Oferta, jaką przygotowała placówka jest różnorodna, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Przez te dwa tygodnie, czyli od 29 stycznia do 11 lutego będzie bowiem dziać się dużo.

 

Już w pierwszym tygodniu wypoczynku dzieci i młodzież będzie miała okazję ulepić swoje bałwanki. Będą one oryginalne bowiem powstaną w muzealnych salach z papieru, waty i skrawków materiałów. Zajęcia zatytułowane „Moja nowa twarz” to doskonała okazja, aby poznać historię karnawałowych masek, a także własnoręcznie wykonać swoją. Placówka zaprasza też na warsztaty modelarskiego ABC - powstanie podczas nich makieta zamku. Z kolei uczestnicy spotkań pod nazwą „Nowe szaty łyżki i widelca” poznają tajniki decoupage. Na zajęcia można się zapisywać telefonicznie (44 633 11 33) lub bezpośrednio w sekretariacie placówki. Opłata za uczestnictwo w warsztatach to symboliczna złotówka. Warto dodać, że uczetsnicy zajęć nie muszą przynosić ządnych materiałów wszystkie potrzebny rzeczy zapewnia placówka.

 

Harmonogram zajęć feryjnych w Muzuem Regionalnym:

 

  •  29-31 stycznia, 1-2, 5-9 lutego- „Moja nowa twarz” niegdyś maski były używane w celach magicznych; występują w różnych kulturach. Maska może wyrażać emocje, pomóc przeobrazić się w zwierzę lub po prostu pomóc w ukryciu się. Podczas warsztatów dzieci własnoręcznie wykonają maski karnawałowe –  w sam raz na maskaradę!
  • 29-31 stycznia, 1-2 lutego - „Zróbmy sobie bałwanka” podczas warsztatów skierowanych do najmłodszych uczestników powstaną puchate bałwanki, którym niczego nie będzie brakowało chociaż wykonane zostaną w muzealnych salach.

 

  • 1-2, 8-9 lutego- „Mój mały zamek”, czyli warsztaty modelarskiego ABC. Uczestnicy wykonają makiety zamku z uwięzioną w wieży królewną i dzielnym rycerzem na białym koniu, który odważnie ją oswobodzi i obroni przed czarownicą lub smokiem, a to wszystko będzie w Waszych rękach!

 

  •  5-9 lutego- „Nowe szaty łyżki i widelca” zajęcia nauczą jak wykorzystać popularną technikę zdobienia - decoupage, aby nadać przedmiotom „drugie życie”. Wy – z naszą pomocą – nowe szaty „wykleicie” drewnianym łyżkom, widelcom lub deseczkom.

 

 

CZYTAJ: Ferie w mieście - MCK zaprasza

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Agnieszka Pomorska, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019