joombig banner rotation images

Menu

Najpiękniejsze świąteczne utwory można było posłuchać podczas koncertu laureatów VXII Regionalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Nagrody otrzymało kilkudziesięciu solistów oraz duetów, zespołów i chórów. Zwycięzcy, jak zawsze śpiewali w wypełnionym po brzegi kościele na os. Binków.

 

To właśnie parafia pw. Miłosierdzia Bożego oraz Szkoła Podstawowa nr 13 i Szkoła Podstawowa nr 12, a dokładnie uczniowie oddziałów gimnazjalnych dawnego PG 4 od lat wspólnie organizują festiwal. Koncert laureatów otworzyła prezydent Mariola Czechowska, która tradycyjnie objęła go honorowym patronatem: - Ten festiwal to piękne podsumowanie świątecznego okresu. Dlatego cieszę się, że każdego roku tak wiele osób chce wspólnie kolędować. Serdecznie gratuluję wszystkim – zarówno tym, którzy wzięli udział w przeglądzie, jak i organizatorom za trud, jaki włożyli w jego przygotowanie.

 

Tegoroczna edycja Regionalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek cieszyła się wyjątkowym zainteresowaniem. Podczas dwudniowych przesłuchań, odbyły się one w Miejskim Centrum Kultury 9  i 10 grudnia, wystąpiło ponad 120 solistów, duetów, zespołów i chórów z przedszkoli, szkół i scholii. Wśród nich bełchatowianie, a także mieszkańcy Szczercowa, Zelowa czy Kluk. Ostatecznie jury wybrało kilku zwycięzców w każdej z pięciu kategorii – pełna listę laureatów można pobrać z załącznika poniżej. To właśnie zwycięzcy głównych miejsc zaśpiewali podczas koncertu w niedzielę, 14 stycznia. Były zarówno znane kolędy, m.in. „Lulaj, że Jezuniu”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Cicha Noc”, jak i mniej popularne, np. „Mizerna cicha” czy „Jadą kolędnicy”. Wspomniane utwory można było posłuchać nie tylko w tradycyjnym brzmieniu, ale też w nowej, oryginalnej aranżacji.  

 

Organizatorzy Regionalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek planują, aby w przyszłości jeszcze rozszerzyć zasięg konkursu. Być może wtedy przesłuchania potrwają trzy dni. 

 

Obszerna fotorelacja dostępna jest na oficjlanym koncie miasta na facebook, czyli TUTAJ

 

 

 

 

 

 

 

AD-A

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018