joombig banner rotation images

Menu


Już po raz 17 odbędzie się Regionalny Festiwal Kolęd i PastorałekJuż po raz siedemnasty odbędzie się w Bełchatowie Regionalny Festiwal Kolęd i Pastorałek. Przesłuchania koncertowe odbędą się 8 i 9 grudnia w Miejskim Centrum Kultury, ogłoszenie wyników i koncert laureatów zaplanowano na 14 stycznia 2018 roku. Festiwal, jak co roku odbędzie się pod patronatem Marioli Czechowskiej, prezydent Bełchatowa.

 

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym z przyjemnością śpiewamy kolędy. Te najbardziej znane, jak "Bóg się rodzi", "Cicha noc", "Dzisiaj w Betlejem" i "Pójdźmy wszyscy do stajenki", a także te mniej popularne: "Jadą kolędnicy" czy "Mizerna, cicha, stajenka licha". Coraz większą popularność zdobywają też nieznane do niedawna pastorałki, czyli wesołe piosenki bożonarodzeniowe. Kolędy grane i śpiewane są nie tylko w domach przy wigilijnym stole czy kościołach. W czasie około świątecznym rozbrzmiewają w wielu miejscach, na ulicach, w sklepach i oczywiście placówkach kultury.


Przesłuchania odbędą się 8 i 9 grudnia w MCKOdbywający się w Bełchatowie Regionalny Festiwal Kolęd i Pastorałek to już tradycja, w tym roku odbędzie się już jego siedemnasta edycja. Wezmą w nim udział soliści, duety oraz chóry mieszane i o głosach równych, którzy na scenie MCK zaprezentują tradycyjne i lubiane przez wszystkich kolędy oraz mniej znane pastorałki. Przesłuchania konkursowe odbędą się 8 grudnia od godziny 9:00 (w kategorii przedszkola i szkoły podstawowe) oraz 9 grudnia od godziny 13:00 (w kategorii klasy gimnazjalne, szkoły średnie oraz pozostałe placówki). W sumie wystąpi kilkudziesięciu artystów.


Występy uczestników oceni jury. Werdykt poznamy jednak dopiero 14 stycznia 2018 roku podczas koncertu finałowego, który odbędzie się w kościele pw. Miłosierdzia Bożego na os. Binków. Występy zwycięzców XVII Regionalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek poprzedzi msza święta o godz. 17.00.


Tegoroczny festiwal organizuje Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego w Bełchatowie wspólnie ze szkołami podstawowymi nr 13 im. UNICEF oraz nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego oraz Miejskim Centrum Kultury. Patronat honorowy nad imprezą objęła prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska.

 

AP
 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Agnieszka Pomorska, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019