joombig banner rotation images

Menu


Warsztaty robienia cukierków, świąteczny spektakl, seanse w kinie. Do tego bezpłatne zwiedzanie ekspozycji PGE Giganty Mocy. Takie niespodzianki czekają na najmłodszych bełchatowian z okazji mikołajek.

 

Właśnie 6 grudnia Kino Kultura wyświetli dwa świąteczne filmy. Najpierw widzowie wraz z Mikołajem spróbują uratować renifery, które zachorowały. Aby wyruszyć w świat z prezentami, potrzebują one specjalnego lekarstwa. W jego znalezieniu pomoże pewna szalona rodzina – jedni z bohaterów filmu „Mikołaj i spółka”, którego seans rozpocznie się o godz. 16:45. Kiedy renifery wyzdrowieją przyjdzie czas, aby odkryć magię ciepłych i rodzinnych świąt. „Mikołaj w każdym z nas”, czyli drugi z seansów, który rozpocznie się o godz. 18:45, to filmowa opowieść o spotkaniu ze Świętym Mikołajem. Film pokaże, że tak naprawdę każdy z nas może być Mikołajem. Tego dnia, na widzów czekać będzie też czekał słodki upominek. Bilety na seanse można nabyć w kasie kina Kultura oraz internetowo na: bilety.mckbelchatow.pl. Jest też możliwość rezerwacji na seanse poza repertuarowe dla szkół – szczegóły pod numerem telefonu: 505 681 731.

 

Kolejne atrakcje będą czekać na małych bełchatowian w niedzielę, 10 grudni. Od godz. 11:00 Miejskie Centrum Kultury zaprasza na „Gigołajki”, czyli mikołajkowe święto dla najmłodszych. Będzie okazja, aby bezpłatnie obejrzeć Ekspozycję PGE Giganty Mocy, a także imponującą GIGAmakietę, która przedstawia zrekultywowane obszary kopalniane. Na tym nie koniec. Każdy, kto lubi słodycze może sam spróbować przygotować cukierki i lizaki. A jak to zrobić - będzie się można dowiedzieć podczas specjalnych warsztatów. Pierwsze z nich rozpoczną się o godz. 12:00, kolejne o 14:00 i 15:30. Co ważne udział w zajęciach jest darmowy.

 

Spektakl „Halo! Halo! Mikołaju!” zakończy mikołajkową niedzielę. Okazuje się, że Święta Bożego Narodzenia są zagrożone. Królowa Śniegu uwięziła Świętego Mikołaja i planuje zepsuć dzieciom ten najpiękniejszy dzień w roku. Śnieżynka, Bałwanek i Pajacyk spróbują z pomocą publiczności odnaleźć i uwolnić Świętego, aby mógł on rozdać świąteczne prezenty! Łatwo jednak nie będzie, bo Królowa Śniegu przygotowała trudne zadania do wykonania! Czy im się to uda? Przekonamy się wkrótce.

Spektakl odbędzie się w Sali teatralno-widowiskowej MCK PGE Gigantów Mocy. Początek o godz. 17:00. Bilety w cenie 10 zł można nabywać w kasie placówki oraz internetowo na: bilety.mckbelchatow.pl.

 

Warto przypomnieć, że świąteczna atmosfera zagości również na placu Narutowicza. 9 i 10 grudnia odbędzie się bowiem doroczny Jarmark Świąteczny. Niespodzianek i atrakcji nie zabraknie również dla dzieci o czym można przeczytać w artykule: "Przyjdź i poczuj magię świąt na jarmarku". 

 

 

AD-A

 
 
 
 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Agnieszka Pomorska, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019