joombig banner rotation images

Menu


Wystawę zdjęć członków i przyjaciół Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego można oglądać w MCK PGE Giganty Mocy. Na zwiedzanie ekspozycji amatorzy fotografii i nie tylko mają czas do końca roku.

 

To już dziesiąta wystawa przeglądowa w historii Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego. Jest ona dobrą okazją, aby zobaczyć twórczość lokalnych artystów, ale nie tylko. Na ekspozycji można też znaleźć prace zaprzyjaźnionych z towarzystwem fotografów z różnych stron Polski, a nawet zagranicy – między innymi partnerskich miast Bełchatowa. W sumie swoje zdjęcia prezentuje dwudziestu dwóch autorów.

 

– Każdy z nich pokazał to, co lubi fotografować. Dzięki temu ekspozycja nie jest monotematyczna, a wręcz przeciwnie różnorodna i ciekawa. Na ponad pięćdziesięciu zdjęciach można zobaczyć krajobrazy portrety, street foto. Nie brakuje też makro, martwej natury czy kadrów z wydarzeń sportowych. Jestem przekonany, że ci którzy przyszli zobaczyć wystawę nie żałowali tego – mówi Andrzej Juchniewicz, prezes Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego.

 

Podczas wernisażu, który odbył się 24 listopada, nie zabrakło akcentów związanych z jubileuszem. Był tort i życzenia kolejnych lat wspólnych wystaw. Tegoroczna wystawa przeglądowa była wyjątkowa nie tylko przez wzgląd na jej jubileuszową – dziesiątą edycją. Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne po raz pierwszy wystawiło ekspozycję we własnej galerii fotografii „Na piętrze”. – Do tej pory wystawialiśmy się w Muzeum Regionalnym. W tym roku korzystamy z gościnności Miejskiego Centrum Kultury i PGE Gigantów Mocy, gdzie działa galeria, która powstała właśnie z myślą o wystawach zdjęć – podsumowuje Andrzej Juchniewicz.

 

Ekspozycję przygotowaną przez Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne mieszkańcy mogą oglądać do końca roku. Fotogalerię z wydarzenia można obejrzeć na: oficjalnym profilu miasta na fb. 

 

 

 

AD-A

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Agnieszka Pomorska, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019