joombig banner rotation images

Menu

Ponad pięćdziesiąt zdjęć o różnej tematyce, dwudziestu dwóch autorów, po raz pierwszy we własnej galerii fotografii „Na piętrze”- Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne i jego przyjaciele będą prezentować swoją twórczość. Wernisaż wystawy przeglądowej w piątek, 24 listopada, w MCK Giganty Mocy. Początek o godz. 18:00.

 

To już dziesiąta tego typu wystawa w historii Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego. Jest ona dobrą okazją, aby zobaczyć przede wszystkim twórczość lokalnych artystów. Będą też prace zaprzyjaźnionych z towarzystwem fotografów z różnych stron Polski, a nawet zagranicy – między innymi partnerskich miast Bełchatowa. W sumie swoje zdjęcia zaprezentuje dwudziestu dwóch autorów.

 

– Każdy z nich pokaże to, co lubi fotografować. Dzięki temu ekspozycja nie będzie monotematyczna, a wręcz przeciwnie różnorodna i ciekawa. Zobaczymy krajobrazy, portrety, street foto. Nie zabraknie też makro, martwej natury czy kadrów z wydarzeń sportowych – mówi Andrzej Juchniewicz, prezes Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego. Kilka zdjęć, jakie pojawią się na wystawie można zobaczyć poniżej. 

 

Tegoroczna wystawa przeglądowa będzie wyjątkowa nie tylko przez wzgląd na jej jubileuszową – dziesiątą edycją. BRF po raz pierwszy zaprezentuje ekspozycję we własnej galerii fotografii „Na piętrze”. – Do tej pory wystawialiśmy się w Muzeum Regionalnym. W tym roku korzystamy z gościnności Gigantów Mocy, gdzie działa galeria, która powstała właśnie z myślą o wystawach zdjęć – podsumowuje Andrzej Juchniewicz.

 

Ekspozycję przygotowaną przez Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne mieszkańcy będą mogli oglądać do końca roku. 

 

fot. Grzegorz Ojrzyński

fot. Katarzyna Urbanek

fot. Damian Mierzyński

 

 

 

 

AD-A

fot. główne: Romualdas Vaikus

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019