joombig banner rotation images

Menu

Akwarele Zdzisława Bolanowskiego można oglądać do końca listopada w siedzibie głównej bełchatowskiej biblioteki. Będzie też okazja, aby spotkać się z artystą.

 

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna ponownie zaprasza w swoje progi. Tym razem placówka przygotowała wystawę akwareli Zdzisława Bolanowskiego - artysty plastyka, absolwenta łódzkiej ASP, projektanta wnętrz, ogrodów, mebli
i kominków, rzeźbiarza oraz malarza.

 

Ekspozycja „Wrażliwość” to zbiór prac, jakie powstały na przestrzeni wielu lat w różnych miejscach na świecie. Inspiracją dla artysty było naturalne piękno otaczającej nas przyrody. Jak zaznacza sam Bolanowski -  malując doskonaliłem umiejętności patrzenia na rzeczywistość, doboru barw i kompozycji przestrzeni.

 

Wystawę można zwiedzać do końca miesiąca. Z kolei 17 listopada będzie okazja, aby porozmawiać z artystą. W bibliotece odbędzie się bowiem spotkanie autorskie. W dorobku artystycznym Bolanowskiego, obok prac malarskich czy rzeźbiarskich, można także znaleźć publikacje. Jest on współautorem, ilustratorem i wydawcą książki pt. „Bajki na miesiąc nie tylko miodowy” – zbioru 30 bajek filozoficznych. Wzbogacone są one kilkudziesięcioma ilustracjami. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie artysty: - Książka została zaprojektowana dla kochających piękno, dla już zakochanych i tęskniących do miłości, a także dla tych którzy z miłością, w małżeństwie, czy w innym związku mają kłopoty. Ma ona być ozdobą Waszych bibliotek, gadżetem w salonie lub towarzyszem w podróży. Znakomicie nadaje się na prezent ślubny czy rocznicowy. Ma ubarwić Wasze życie, wzbogacić wyobraźnię, dodać odwagi w szczerości, pokazać jak szarą codzienność można zmienić w bajkowo barwny, rajski ogród.

 

AD-A

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018