joombig banner rotation images

Menu

Zaduszkowa podróż z piosenką zgromadziła tłumyKilkunastu bełchatowskich artystów przypomniało utwory wielkich muzyków, którzy odeszli. Na scenie w Gigantach Mocy można było usłyszeć przeboje m.in. Marka Grechuty, Anny Jantar, Zbigniewa Wodeckiego, Elvisa Presleya, Czesława Niemena czy Patricka Swayze.

 

Młodzi wykonawcy, muzyka na żywo, wzruszający repertuar, wspomnienia i pamięć to wszystko złoży się na koncert, który zabrał zgromadzonych w Gigantach Mocy bełchatowian do krainy najpiękniejszych polskich i światowych piosenek. Niedzielna „Zaduszkowa podróż z piosenką” była doskonałą okazją do zadumy i wspomnienia bliskich, których już nie ma między nami. Widzowie usłyszeli utwory nieżyjących już muzyków i piosenkarzy, które przeszły do kanonu polskiej i światowej muzyki, jak chociażby „Careles whispers” George'a Michaela, „Tańczące Eurydyki” Anny German, „I love you baby” Franka Sinatry czy „Dirty Diana” Michaela Jacksona.

 

Podczas Zaduszkowej POdróży z piosenką bełchatowianie wysłuchali muzyki na żywoPodczas koncertu zaśpiewało kilkunastu bełchatowskich artystów, laureatów festiwali, konkursów wokalnych oraz uczestników popularnych programów telewizyjnych: Martyna Jaworska-Chodak, Weronika Pochopień, Anna Serafińska, Anna Zimna, Weronika Kępa, Maria Rozpara, Amelia Biniecka, Karolina Zasada, Aleksandra Szurgot, Aleksandra Rutkowska, Paulina Ceglińska oraz Karolina Czaińska-Kuroń, Agata Koźbiał, Paweł Bauer, Andrzej Madej i Piotr Stobiecki. Artystom towarzyszył znany bełchatowski zespół Beat w składzie: Katarzyna Jurczyk-Zawada, Michał Zawada, Mariusz Retkiewicz, Karolina Czaińska-Kuroń, Maksym Kuroń, Marcin Rybiałek. Na niedzielnym koncercie gościnnie wystąpili także Patryk Siewiera oraz sekcja dęta bandu: Marek Pęcina, Robert Cegliński, Katarzyna Jurczyk–Zawada, Michał Pal, Adam Ciesielczyk.

 

„Zaduszkowa podróż z piosenką” była trzecim koncertem w cyklu koncertów listopadowych po „Zaduszkowym wspomnieniu” w 2013 roku i „Sentymentalnej podróży z piosenką” w 2015 roku, których pomysłodawcami są Ewa i Ireneusza Kępowie. Niedzielny koncert poza okazją do wspominania wielkich artystów, był także inauguracją obchodów 10-lecia Orkiestry Dętej w Grocholicach, 10-lecia „Kolędowania u Wszystkich Świętych” oraz przypadającej w przyszłym roku 50 rocznicy powstania Szkoły Podstawowej nr 5.

 

Jednym z organizatorów "Zaduszkowej podróży z piosenką" była prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska. Listopadowy koncert to jeden z wielu organizowanych jest w ramach grantu, na realizację którego parafia pw. Wszystkich Świętych z Grocholic otrzymała dofinansowanie z magistratu.

AP

Jednym z organizatorów Zaduszkowej podróży z piosenką była prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska

 

Podczas Zaduszkowej podróży z piosenką usłyszeliśmy znane polskie i światowe przeboje

 

Podczas Zaduszkowej podróży z piosenką wystąpili bełchatowscy artyści

 


 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018