joombig banner rotation images

Menu

Regionalny Przeglad Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej "Moja Ojczyzna"Soliści, duety i zespoły – łącznie blisko 160 osób weźmie udział w eliminacjach do Regionalnego Przeglądu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej „Moja Ojczyzna”. Przesłuchania odbędą się 28 października w Miejskim Centrum Kultury, początek o godz. 9:00. Przegląd, który odbędzie się już po raz siedemnasty, patronatem honorowym objęła prezydent Mariola Czechowska. Jego organizacją zajęło się zaś Regionalne Towarzystwo Społeczno-Kulturalne „ERSKA” w Bełchatowie.

 

Najpierw wystąpią przedszkolaki, później dzieci z podstawówek oraz młodzież z gimnazjów i liceów. Łącznie zaprezentuje się 80 wykonawców. Każdy zaśpiewa jeden utwór. Będzie więc czego posłuchać. Piosenki, jak wskazuje sama nazwa, mają być o tematyce patriotycznej i żołnierskiej. Części będzie towarzyszyć akompaniament na żywo, innym przygotowane podkłady muzyczne. Przypominając sobie poprzednie edycje przeglądu uczestnicy chętnie wykorzystują też różne rekwizyty i stroje dopasowane do wykonywanych utworów.

 

Wszystkie występy oceni siedmioosobowe jury. Przewodniczyć mu będzie Radosław Blonka, śpiewak operowy, absolwent gdańskiej akademii muzycznej. Wyniki poznamy 11 listopada. To właśnie w Święto Niepodległości odbędzie się koncert laureatów, podczas którego zaśpiewają zdobywcy głównych miejsc. Zostaną też wręczone dyplomy i nagrody. Występy rozpoczną się o godz. 14:00 w Gigantach Mocy. 

 

Regionalny Przegląd Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej

 

AD-A

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019