joombig banner rotation images

Menu


250 książek dla dzieci ma szansę dostać Miejska Biblioteka Publiczna, która bierze w akcji "Przerwa na wspólne czytanie". Podobne zestawy trafią do dwudziestu polskich bibliotek. Czy znajdzie się wśród nich bełchatowska, zależy od wyników głosowania. Głosować można do końca października.


"Przerwa na wspólne czytanie" to ogólnopolska akcja promująca czytanie książek razem z dziećmi. W akcji Kinder Mlecznej Kanapki w sumie rozdanych zostanie 50 tysięcy książek - 40 tys. trafi bezpośrednio w ręce czytelników (będą rozdawane przez hostessy w marketach), a   10 tys. otrzymają biblioteki.

 

20 bibliotek, które otrzyma najwięcej głosów internautów, dostanie nagrody I stopnia: 20 zestawów po 250 książek wraz z pufami do wspólnego czytania. 100 kolejnych bibliotek otrzyma nagrody II stopnia, czyli 100 zestawów po 50 książek do wspólnego czytania.


Wśród pozycji, które mogą trafić do bibliotek są między innymi takie pozycje jak: "Wilki" Adama Wajraka,  "Cztery zwykłe miśki" I. Chmielewskiej czy "Książka bez obrazków" B.J. Novaka.

 

Ostatnia pozycja może nieco dziwić, ale tylko na pozór, autor udowadnia, że dzieci lubią czytać nie tylko książki wypełnione obrazkami. Autor, żeby pobudzić wyobraźnię małego czytelnika, wymyślił szereg zadań. Trzeba na przykład przeczytać wszystkie, nawet najdziwniejsze, słowa, które w niej są, takie jak bzimp czy gnioop, albo czytać fragmenty małpim głosem, a nawet zamienić się w małpiego robota. W sumie do zwycięskich bibliotek trafi 250 równie ciekawych propozycji.


Żeby zagłosować, należy zarejestrować się TUTAJ, a potem zalogować. Można także zagłosować bez rejestracji na stronie – logując się przy użyciu swojego konta na Facebooku. Głosowanie trwa do 31 pażdziernika.

 

AP

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Agnieszka Pomorska, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019