joombig banner rotation images

Menu

Bełchatowska Biesiada Seniorów okazała się strzałem w dziesiątkę. Chętnych do wspólnej zabawy przy muzyce nie brakowało. Tańcom, śpiewom i koncertom nie było końca.

 

O tym, że cieszyć się życiem  i dobrą zabawą można w każdym wieku pokazali najstarsi mieszkańcy Bełchatowa, którzy w niedzielne popołudnie bawili się na biesiadzie seniorów. Wydarzenie, które miasto przygotowało z myślą właśnie o nich cieszyło się dużym zainteresowaniem. W parku Olszewskich czas wspólnie spędzało blisko pół tysiąca seniorów. 

 

– To właśnie wasze pokolenie budowało Bełchatów. To, jak dziś wygląda nasze miasto jest również waszą zasługą – za co wam dziękujemy. Naszym zadaniem, jako władz miasta jest robić wszystko, aby jesień waszego życia była złota i pogodna. Cieszę się, że tak wielu z was jest tu dziś z nami – powiedział Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa.  

 

Sami seniorzy zgodnie twierdzą, że takie imprezy są im potrzebne. – Dla nas to dobra okazja, aby wyjść z domu, spotkać się z innymi i porozmawiać – mówi pan Marek. Pani Grażyna dodaje: - To właśnie dzięki takim imprezom możemy w kulturalny sposób spędzić czas z osobami w podobnym wieku. Razem możemy się pobawić i potańczyć.

  

A dobrej zabawy nie brakowało. Miasto przygotowało bowiem wiele atrakcji. Wśród nich m.in. koncerty. Tuż po oficjalnym otwarciu na scenie prezentowały się bełchatowskie chóry: „Pasjonata” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, „Promienie Bełchatowa” oraz „Ale Babki”. Ich członkowie zaśpiewali wiele znanych piosenek, w repertuarze znalazły się m.in. takie szlagiery jak:  „Paloma”, „Rudy rydz”, „Walc Wileński”. Ich występy sprawiły przyjemność nie tylko słuchaczom, ale także samym występującym. – Śpiewanie w takim chórze daje nam wiele radości. Możemy realizować swoje pasje, spotykać się z ludźmi i dobrze się bawić – powiedziały chórzystki z „Pasjonaty”. Później dla seniorów zagrała Kapela z Drużbic. Był też koncert grupy „Śląskie Trio Piotra Szefera”. 

 

Na koniec nie lada gratka. Specjalnie dla bełchatowian zagrał Voyager - zespół disco polo znany z 

takich hitów jak „Polskie dziewczyny”, „Każdy dzień”, „Marianna” czy „Najpiękniejsza”.


W międzyczasie na seniorów czekały zabawy i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi m.in. przez partnerów Bełchatowskiej Karty Rodziny. – Atrakcyjne upominki dla naszych seniorów przygotowało jedenastu partnerów Bełchatowskiej Karty Rodziny. To wielki ukłon z ich strony - za co serdecznie dziękujemy. Cieszy nas, że znalazły się firmy, które bez wahania zdecydowały się włączyć w naszą biesiadę.
 

Przygotowane przez nich nagrody sprawiły radość wielu osobom – mówi Iwona Nowak, koordynator Zespołu ds. Pomocy Społecznej i Zdrowia w bełchatowskim magistracie. Do wygrania było kilkanaście bonów i voucherów, które można wykorzystać m.in. w księgarni Eureka, na zabiegi rehabilitacyjne w gabinecie fizjoterapii Przemysława Ławskiego, w sklepie Ortopedyk, pizzerii Marcello oraz w kwiaciarni Stokrotka i Tuberoza & Beata. Zestawy kosmetyków przygotowała „Mydlarnia u Franciszka”, zaś karnety na wybrane zajęcia Fitness Dance Studio oraz Fitness Club Olimpia. Na porady protetyczne zaprosiło Perfect Smile. Było więc o co walczyć.

 

Podczas Bełchatowskiej Biesiady Seniorów było też kilka atrakcji towarzyszących. Mowa o stoiskach wystawienniczych, cateringu plenerowym czy bezpłatnej mammografii dla pań w wieku 50-69 lat. Specjalnie dla seniorów był również przygotowany blok sportowo-rekreacyjny. O rady w tym temacie bełchatowianie mogli zapytać instruktora. Każdy zainteresowany mógł też odwiedzić stoisko informacyjne Bełchatowskiej Karty Rodziny.

 

ZOBACZ: galeria zdjęć

 

 

AD-A

 
 
 
 
 
 
 
 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018