joombig banner rotation images

Menu

Otwartość ludzi o dobrych sercach, którzy nie pozostają obojętni na cierpienie dziecka - na to liczą rodzice i najbliżsi czteroletniego Natanka. Chłopiec choruje na białaczkę limfoblastyczną, a koszty wsparcia famakologicznego są bardzo wysokie. Dlatego też w najbliższą sobotęw sali widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy odbędzie się koncert, podczas którego zostaną przeprowadzone aukcja charytatywna i zbiórka pieniędzy na terapię.


Białaczka to jeden z najczęściej występujących nowotworów złośliwych u dzieci. Może pojawić się niespodziewanie u dzieci we wszystkich przedziałach wiekowych, choć szczyt zachorowań przypada między 2 a 5 rokiem zycia.
Objawy białaczki limfoblastycznej pojawiają się nagle, często u dzieci, które wcześniej nie chorowały. Są one bardzo różnorodne i indywidualne dla każdego małego pacjenta. Wśród oznak, które powinny zaniepokoić rodziców wymienia się m.in. gorączkowanie, bladość skóry, osłabienie, krwawienie z nosa czy dziąseł, bóle mięśni, częste pocenie się w nocy, pojawiające się bez powodu siniaki czy powiększenie węzłów chłonnych.


Dlatego tak ważna jest czujność najbliższego otoczenia, począwszy od rodziców, opiekunów i nauczycieli, a na lekarzach pierwszego kontaktu kończąc. Wszystkie niepokojące zmiany w zachowaniu się dziecka, sposobie funkcjonowania w domu czy w szkole oraz sygnalizowane przez dziecko dolegliwości powinny byćniezwłocznie zgłaszane lekarzowi. To umożliwi szybszą diagnostykę choroby i zwiększy szansę na wyleczenie.


Leki wspomagające lecznie białaczki limfoblastycznej są kosztowne. Aby czteroletni Natanek miał zapewnione wszystkie niezbędne środki farmakologiczne, jego rodzice razem z MCK Giganty Mocy organizują w najbliższą sobotę, 9 września, specjalny koncert, podczas którego będą zbierane fundusze na leczenie dziecka. Na ten cel będzie także przeznaczony dochód ze specjalnej aukcji charytatywnej.


Podczas koncertu na scenie wystąpią RAIL, Wydział Diagnostyki i Akurat - grupa łącząca elementy rocka, ska i reggae.


Program:


18:00 Wydział Diagnostyki
19:00 RAIL
20:00 AKURAT


Koncert charytatywny rozpocznie się o godz. 18.00. A wcześniej, od 15.00, w MCK będzie dzieńm otwarty, podczas którego będzie można m.in. zapoznać się z nową ofertą MCK na nadchodzący sezon kulturalny, zapisać się na zajęcia oraz wziąć udział w licznych atrakcjach. A więcej o atrakcjach dla wszystkich zwiedzających przeczytacie TUTAJ.


AP

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018