joombig banner rotation images

Menu

Znamy kolejne wydarzenie Festiwalu Sztuki Jabłka. Jedną z gwiazd będą Dzikie Jabłka. Łódzka grupa zagra 8. października w Miejskim Centrum Kultury.

 

Na bełchatowian czeka więc potężna dawka muzyki folkowej w niesztampowym wydaniu. Utwory Dzikich Jabłek to mieszanka polskiej muzyki etnicznej z rytmem afrykańskich bębnów. Oprócz skrzypiec, gitary i fletu będzie też można posłuchać oryginalnych instrumentów – etnicznych przeszkadzajek, balafonu czy bębnów przywiezionych z Afryki.

 

Co jeszcze miasto przygotuje w ramach Festiwalu Sztuki Jabłka? Będą koncerty, różnorodne wystawy, happeningi i performance. Wszystko z udziałem artystów i twórców różnych dziedzin sztuki. Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ

 

O Festiwalu Sztuki Jabłka dowiedzą się także mieszkańcy województwa łódzkiego. Miasto będzie go prezentować podczas łódzkiego Mixera Regionalnego. Osoby, które 2 września odwiedzą bełchatowskie stoisko na ul. Piotrkowskiej, nie będą się nudzić. Przewidzianych jest wiele atrakcji. Jedną z nich jest oryginalna, interaktywna instalacja matematyczna z jabłek i cyfr. Każdy chętny będzie mógł ułożyć z nich swoją konfigurację. Ułożona w różnorodny sposób zawsze będzie nawiązywać do daty festiwalu, która układa się w ciąg cyfr: 6, 7, 8, 9 X. Ta ostatnia, zapisana za pomocą cyfry rzymskiej symbolizuje miesiąc październik oraz jedno z działań arytmetycznych - mnożenie. Kolejna niespodzianka to kreatywna i zaskakująca inscenizacja nawiązująca do historii fizyka Isaaca Newtona z jabłkiem w roli głównej. Co jeszcze przygotował Bełchatów? Odwiedź ul. Piotrkowską w godz. 10:00 -18:00 i przekonaj się sam. Program Mixera Regionalnego można znaleźć na stronie organizatora – www. mixer.lodzkie.pl.

 

AD-A

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018