joombig banner rotation images

Menu

Pola Gągała wystąpiła podczas kolejnej odsłony „Letnich koncertów ze stypendystami”. Gościem specjalnym była Maria Rozpara.

 

Przez całe lato przed bełchatowianami prezentują się stypendyści artystyczni Bełchatowa. Młodzi, utalentowani mieszkańcy naszego miasta pokazują swoje umiejętności i pasję. Był już pokaz tańca towarzyskiego na wózkach oraz koncert instrumentalno-wokalny. W minioną niedzielę, 13 sierpnia swoim głosem publiczność czarowała Pola Gągała. Ośmioletnia bełchatowianka zaśpiewała kilka znanych piosenek -  „O mnie się nie martw”, „Tomorrow”,  „Zaczarowany fortepian”. Jedną z nich „Różowe żabki” Pola wykonała w duecie ze swoim bratem Władysławem Gągałą. Występ niezwykle spodobał się bełchatowianom – 

oklaskom nie było bowiem końca. Potwierdzeniem jej talentu jest także lista nagród i wyróżnień, które mimo młodego wieku Pola ma już na swoim koncie. Jest laureatka 37. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, II Powiatowego Festiwalu Piosenki Radosnej w Bełchatowie oraz Powiatowego Konkursu Dziecięcej Piosenki Angielskiej - Sing with me. Zdobyła też wyróżnienia i nagrody m.in. na "Ogólnopolskim Festiwal u Dzieci i Młodzieży Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka" w Krakowie i na 16 Regionalnym  Festiwalu  Kolęd i Pastorałek w Bełchatowie za wykonanie pastorałki  "Kołacz".

 

Podczas niedzielnego koncertu bełchatowianie mieli również okazję, aby wysłuchać gościa specjalnego. Na scenie zaprezentowała się Maria Rozpara, uczennica Publicznego Gimnazjum nr 1. Występ Marysi był podróżą po różnych krajach – Marysia zaśpiewała bowiem nie tylko w języku polskim, ale także we francuskim i angielskim. Bełchatowianka, podobnie jak Pola Gągała, jest laureatką wielu konkursów piosenki na szczeblu regionalnym i powiatowym, np. piosenki angielskiej, patriotycznej oraz kolęd. 15-letnia Marysia śpiewa od najmłodszych lat. Jej dodatkowe pasje to: gra na pianinie, którą ćwiczy już od 9 lat, podróże oraz nauka języków obcych, co wyraża się także w śpiewanych w kilku językach utworach.

 

„Letnie koncerty ze stypendystami” zakończy w tym roku wielkie, narodowe czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. Dramat będzie odczytany w niedzielę, 27. sierpnia, w parku przy Muzeum Regionalnym w Bełchatowie.

 

 

AD-A

 
 
 
 
 
 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018