joombig banner rotation images

Menu

Lato w mieście upływa pod znakiem kultury. Wszystko dzięki staraniom prezydent Bełchatowa, Marioli Czechowskiej, która zaprasza na Letnie Koncerty ze Stypendystami.
Koncerty są świetną okazją dla młodych i zdolnych bełchatowskich artystów do zaprezentowania się przed lokalną społecznością.

 

Podczas najbliższego, niedzielnego koncertu przed bełchatowską publicznością wystąpi Pola Gągała - laureatka 37. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Poza tym nasza młoda wokalistka zdobyła wiele wyróżnień i nagród w licznych konkursach i festiwalach, m.in. na "Ogólnopolskim Festiwal u Dzieci i Młodzieży Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka" w Krakowie i na 16 Regionalnym  Festiwalu  Kolęd i Pastorałek w Bełchatowie za wykonanie pastorałki  "Kołacz". Mimo młodego wieku Pola może pochwalić się także zdobyciem I miejsca w II Powiatowym Festiwalu Piosenki Radosnej w Bełchatowie i  w Powiatowym Konkursie Dziecięcej Piosenki Angielskiej -Sing with me  w Bełchatowie, na którym zaśpiewała piosenkę Tomorrow. Podczas niedzielnego koncertu Pola „O mnie się nie martw”, „Tomorrow”, „Zaczarowany fortepian” i „Różowe żabki” - tę ostatnią wykona w duecie z Władysławem Gągałą.

 

Gościem specjalnym najbliższego koncertu będzie uczennica PG nr 1 - Maria Rozpara, która jest laureatką wielu konkursów piosenki na szczeblu regionalnym i powiatowym, np. piosenki angielskiej, patriotycznej oraz kolęd. 15-letnia Marysia śpiewa od najmłodszych lat. Jej dodatkowe pasje to: gra na pianinie, którą ćwiczy już od 9 lat, podróże oraz nauka języków obcych, co wyraża się także w śpiewanych w kilku językach utworach.

 

Koncert na placu Narutowicza rozpocznie się o godz. 18.00.


Letnie koncerty zakończy w tym roku wielkie, narodowe czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. Dramat będzie odczytany w niedzielę, 27. sierpnia, w parku przy Muzeum Regionalnym w Bełchatowie.

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018