joombig banner rotation images

Menu

Bełchatowianie mają okazję, aby przenieść się w realia II wojny światowej. Będą armaty, czołg, motocykle i mundury z tego okresu. Nie zabraknie też profesjonalnej oprawy pirotechnicznej i komentarza historyka. Wszystko po to, aby jak najlepiej odtworzyć wydarzenia, jakie rozgrywały się w 1939 roku w rejonie Jeżowa – dzisiejszej części Woli Krzysztoporskiej. Żywa lekcja historii, którą jak co roku honorowym patronatem objęła prezydent Mariola Czechowska, odbędzie się w sobotę, 12 sierpnia. Tradycyjnie miejscem walk staną się błonia przy Muzeum Regionalnym. Początek o godzinie 18:00.

 

– W inscenizacji weźmie udział ponad czterdziestu rekonstruktorów, którzy wcielą się w rolę żołnierzy polskich i niemieckich. Rekonstruktorzy zademonstrują walki, jakie toczyły się w 39 roku w Jeżowie. Będzie też okazja, aby zobaczyć wojskowe umundurowanie z tego okresu czy sprzęt jakim się posługiwali. Swój udział będą mieć także bełchatowianie – zagrają cywilów uciekających z rejonu Wielunia – mówi Rafał Jędrzejczak z bełchatowskiego Muzeum Regionalnego, które wspólnie z Grupą Rekonstrukcji Historycznej 84. Pułku Strzelców Poleskich jest organizatorem wydarzenia.

 

Mieszkańcy, którzy chcieliby wziąć udział w inscenizacji mają jeszcze taką szansę. Wystarczy zgłosić się mailowo - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 44 633-11-33 lub e-mail. Warto dodać, że oprócz inscenizacji na bełchatowian będzie także czekać giełda sprzętu wojskowego. Będzie też można rekreacyjnie postrzelać na strzelnicy przygotowanej przez Sekcję Strzelectwa Sportowego „Iglica”. Te atrakcje będą dostępna od ok. 15:30 do 20:00.

 

 

AD-A

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018