joombig banner rotation images

Menu

Prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska zaprasza na kolejny koncert. Podczas "Letnich koncertów ze stypendystami" prezentują się młodzi i zdolni bełchatowianie.

 

W najbliższą niedzielę odbędzie się drugi z pięciu zaplanowanych na te wakacje "Letnich koncertów ze stypendystami". Poprzedni pświęcony był tańcowi. Na scenie przy MCK na placu Narutowicza zaprezentowali się nie tylko bełchatowscy tancerze, ale też goście z partnerskiego Csongrádu.


"Letni koncert plenerowy pod Lipą" odbędzie się w niedzielę, 30 lipca, na skwerze przy Parafii pw. Wszystkich Świętych w Grocholicach. Na scenie wystąpia  "Duo Espresso" prezentujący muzykę filmową i standardy muzyki klasycznej oraz  grupa "BEAT" z autorskimi aranżacjami muzyki rozrywkowej. Wszyscy, którzy wybiorą się do Grocholic będą mogli także usłyszeć bełchatowskich artystów: Annę Serafińską, Pawła Bauera, Izabelę Kluf, Aleksandrę Mielczarek i Weronikę Kępę. Początek koncertu o 16.30.


Podczas kolejnych letnich koncertów bełchatowianie będą mieli możliwość poznania twórczości innych stypendystów miasta. 13.sierpnia przed publicznością wystąpi Pola Gągała - laureatka 37. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, a gościem specjalnym koncertu będzie uczennica PG nr 1 - Maria Rozpara, która jest laureatką wielu konkursów piosenki na szczeblu regionalnym i powiatowym.


Letnie koncerty zakończy w tym roku wielkie, narodowe czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. Dramat będzie odczytany w niedzielę, 27. sierpnia, w parku przy Muzeum Regionalnym w Bełchatowie.

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018