joombig banner rotation images

Menu

Już od września warsztaty w PGE Gigantach Mocy będą odbywały się w zmodernizowanej sali. Dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego zostanie kupione między innymi nowe wyposażenie sal warsztatowych, a oprócz tego nowy piec do wypału ceramiki oraz prezentacja VR terenów kopalni i elektrowni.

 

Miejskie Centrum Kultury otrzymało ponad 215 tys. złotych dotacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Dzięki temu warsztaty naukowe dla dzieci zwiedzających Gigant Mocy będą się odbywały w zmodernizowanej sali. Pracownia zostanie doposażona w nowe meble, mikroskopy i komputery, przez co zajęcia edukacyjne będa jeszcze ciekawsze i stymulujące rozwój.

 

W ramach projektu nowy sprzęt zyskają nie tylko pracownie edukacyjne, ale i artystyczne. Doposażona zostanie pracownia ceramiczna w oddziale Miejskiego Centrum Kultury w Grocholicach - trafi do niej nowy piec do wypału ceramiki. To nie koniec inwestycji. Do pracowni plastycznej trafią kawalety rzeźbiarskie i sztalugi. W MCK pamiętają także o osobach korzystających z zajęć muzycznych - z myślą o tych właśnie zajęciach zostaną kupione nowe gitary i wzmacniacze.

 

Za pieniądze w ramach RPO bełchatowksie MCK zyska także nowy system sprzedaży i rezerwacji biletów. Dzięki niemu bilety na wszystkie imprezy będzie można kupić w systemie on-line. Ekspozycja PGE Giganty Mocy wzbogaci się także o jedną dodatkową audio-wycieczkę i nowe egzemplarze audio-przewodników.

 

Wszystkie prace w Miejskim Centrum Kultury mają zakończyć się w 2018 roku. Będą one kosztowały blisko 320 tys. złotych, z czego 215 tys. trafi do placówki w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

 

AP

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018