joombig banner rotation images

Menu

Pokaz taneczny, z udziałem mistrzów Polski i ludowego zespołu z Węgier, zainaugurował tegoroczną edycję „Letnich koncertów ze stypendystami”. Było energetycznie i niezwykle widowiskowo.

 

Bełchatowianie mają okazję, aby poznać utalentowanych mieszkańców naszego miasta. Będą też występy zaproszonych gości. Wszystko za sprawą „Letnich koncertów ze stypendystami”, które tego lata odbędą się już po raz trzeci. Podczas kilku wakacyjnych weekendów będą się prezentować muzycy i plastycy. Nie zabraknie też wielkiej literatury i malarstwa. 

 

ZOBACZ ZDJĘCIA  Z PIERWSZEGO SPOTKANIA "LETNIE KONCERTY ZE STYPENDYSTAMI"

 

Pierwsza odsłona „letnich koncertów” za nami. 15 lipca na placu Narutowicza zaprezentowali się tancerze. Wśród nich mistrzowie Polski w tańcu na wózkach – Kinga Kiejnig i Arkadiusz Kuśmirek. Obydwoje tańczą w grupie „Taniec bez barier” i trenują pod okiem choreografa Mateusza Szałańskiego. Kinga i Arkadiusz mają na swoim koncie wiele sukcesów. Między innymi, bełchatowianie dwukrotnie wytańczyli złoty medal na Mistrzostwach Polski, pierwsze miejsce przypadło im również podczas GAR Dance Cup Polski i GAR Dance Cup Polski Grand Prix Polski dorosłych.

 

Zaraz po mistrzach zaprezentował się Andrzej Jendrusiak, któremu towarzyszyła Wiktoria Sadziak. Para zatańczyła m.in. flamenco. To właśnie w tym tańcu Andrzej zdobył I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego Flamenco Mikołów.   

 

Dodatkową atrakcją sobotniego pokazu był występ zespołu tańca ludowego z węgierskiego Csongrádu - "Alföld Néptáncegyüttes". Przed bełchatowianami zaprezentowała się Andrea Cseh, Lila Sprok, Vincze Sprivóczki, Daniel Oláh oraz Zoltán Brezovai, który jest choreografem zespołu. Kierownikiem artystycznym grupy jest Edit Forgó. To właśnie ona ponad 40 lat temu założyła zespół. Do dziś zrzesza on dzieci, młodzież i osoby dorosłe.

Widzowie oprócz tanecznych umiejętności Węgrów, mogli także podziwiać przepiękne ludowe stroje. Zagraniczni goście przygotowali także niespodziankę dla bełchatowian. – Serdecznie wszystkich pozdrawiamy i gorąco dziękujemy za to, że mogliśmy przyjechać do Bełchatowa – naszego partnerskiego miasta. Chcielibyśmy nauczyć was tańca mołdawskiego, który jest tańcem obrotowym. Zróbcie małe koło, a my pokażemy kroki – powiedzieli tancerze. Publiczności niezwykle spodobał się pomysł, stąd taniec, wspólnie z „Alföld Néptáncegyüttes”, wykonali dwukrotnie.

 

 

Prezydent Mariola Czechowska, zaprasza na kolejne odsłony "Letnich koncertów ze stypendystami". 13.sierpnia przed publicznością wystąpi Pola Gągała - laureatka 37. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, a gościnnie towarzyszyć jej będzie Władysław Gągała. Gościem specjalnym koncertu będzie natomiast uczennica PG nr 1 - Maria Rozpara, która jest laureatką wielu konkursów piosenki na szczeblu regionalnym i powiatowym.

 

PROGRAM LETNICH KONCERTÓW ZE STYPENDYSTAMI


Letnie koncerty zakończy w tym roku wielkie, narodowe czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. Dramat będzie odczytany w niedzielę, 27. sierpnia, w parku przy Muzeum Regionalnym w Bełchatowie.


Na tym jednak nie koniec. Tegorocznej edycji koncertów ze stypendystami będą towarzyszyć jeszcze dwie imprezy. 30. lipca na skwerze przy parafii pw. Wszystkich Świętych w Grocholicach "Letni koncert plenerowy pod Lipą" i 10. września wernisaż wystawy "Malarstwo moja pasja" w Muzeum Regionalnym.

 

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018