joombig banner rotation images

Menu

Ponad 60 zdjęć, a wśród nich kadry pokazujące najszczęśliwsze momenty życia bełchatowian, jak i najważniejsze wydarzenia Bełchatowa. Tak będzie wyglądać wystawa fotograficzna Piotra Kurzydlaka. Będzie ją można oglądać w Muzeum Regionalnym już od 14 lipca. Początek wernisażu o godz. 18:00.

 

– Wspólnym mianownikiem zdjęć, które znajdą się na wystawie jest szczęśliwy traf. W moim przekonaniu, to właśnie ta jedna niepowtarzalna chwila, światło i gest są istotą najpiękniejszych zdjęć reportażowych. Każda fotografia ma swoją historię – i to właśnie ją będzie mógł odkryć każdy, kto przyjdzie zobaczyć wystawę – mówi Piotr Kurzydlak. Z fotografią zawodowo związany jest od blisko trzech dekad. Przez ten czas współpracował z wieloma bełchatowskimi gazetami, portalami oraz studiami fotograficznymi.

 

Sam siebie Piotr nazywa „rzemieślnikiem”. Patrząc jednak na jego fotograficzny dorobek można śmiało stwierdzić, że jest nie tylko reportażystą i bacznym obserwatorem życia Bełchatowa, ale przede wszystkim absolutnym pasjonatem dziedziny. Empatyczny i wrażliwy potrafi znaleźć piękno w sprawach najprostszych, a niewymuszona perfekcja zjednuje mu sympatię fotografowanych. Jego warsztat nie pozostawia żadnych złudzeń: być fotografem to nie tylko patrzeć, ale przede wszystkim widzieć.

 

Wystawa będzie prezentowana w muzeum do 20 sierpnia.

 

AD-A

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018