joombig banner rotation images

Menu

Prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska, zaprasza na "Letnie koncerty ze stypendystami". Podczas pięciu wakacyjnych weekendów zaprezentują się młodzi i zdolni bełchatowianie. Będzie tanecznie i śpiewająco, ale nie tylko. Nie zabraknie też wielkiej literatury i malarstwa. 

 

 

To już trzecia edycja "Letnich koncertów ze stypendystami", które organizowane są w naszym mieście. Pierwszy tegoroczny koncert z cyklu już w najbliższą sobotę, 15. lipca, na placu Narutowicza. Będzie to pokaz tańca towarzyskiego. Rozpoczną mistrzowie Polski w tańcu na wózkach - Kinga Kiejnig i Arkadiusz Kuśmierek.

Zaraz potem dla bełchatowian zatańczą Wiktoria Sadziak i Andrzej Jendrusiak. Dodatkową atrakcją sobotniego pokazu będzie występ zespołu tańca ludowego z węgierskiego Csongrádu - "Alföld Néptáncegyüttes" w składzie: Andrea Cseh, Lila Sprok, Vincze Sprivóczki, Daniel Oláh. Choreografem zespołu z partnerskiego Csongrádu jest Zoltán Brezovai. Początek tanecznego koncertu o godzinie 18.00.


Podczas kolejnych letnich koncertów bełchatowianie będą mieli możliwość poznania twórczości innych stypendystów miasta. 13.sierpnia przed publicznością wystąpi Pola Gągała - laureatka 37. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, a gościnnie towarzyszyć jej będzie Władysław Gągała. Gościem specjalnym koncertu będzie natomiast uczennica PG nr 1 - Maria Rozpara, która jest laureatką wielu konkursów piosenki na szczeblu regionalnym i powiatowym.


Letnie koncerty zakończy w tym roku wielkie, narodowe czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. Dramat będzie odczytany w niedzielę, 27. sierpnia, w parku przy Muzeum Regionalnym w Bełchatowie.


Na tym jednak nie koniec. Tegorocznej edycji koncertów ze stypendystami będą towarzyszyć jeszcze dwie imprezy. 30. lipca na skwerze przy parafii pw. Wszystkich Świętych w Grocholicach "Letni koncert plenerowy pod Lipą" i 10. września wernisaż wystawy "Malarstwo moja pasja" w Muzeum Regionalnym.

 

AP

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018