joombig banner rotation images

Menu

Żeński chór z węgierskiego miasta Cegléd wystąpił w Bełchatowie. Dziewczęta oczarowały publiczność swoimi głosami a także przepięknymi regionalnymi strojami, w których występowały.

 

KONCERT ŻEŃSKIEGO CHÓRU Z WĘGIER W BEŁCHATOWIE - ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Chór z gimnazjum im. Kossuth Lajos z Cegléd uznawany jest za muzyczną wizytówkę Węgier. Nie ma się co dziwić, bowiem koncert przygotowany przez Węgierki był na najwyższym poziomie muzycznym. Podczas  godzinnego występu, dziewczęta zaśpiewały różnorodne utwory – od nowoczesnych po te z dawnych epok. Piosenki, czy to śpiewane z akompaniamentem, czy też a capella w ich wykonaniu brzmiały niezwykle. Była też niespodzianka. Specjalnie dla polskiej publiczności chór zaśpiewał w języku polskim – bełchatowianom niezwykle spodobała się wykonana przez nie „Kukułeczka kuka” oraz „Szła dzieweczka do laseczka”.  Wszystko pod batutą Judit Lédeci -  wiolonczelistki i nauczycielki muzyki. Warto dodać, że dyrygentka, podobnie jak chór, otrzymała wiele nagród oraz wyróżnień. Niedawno zdobyła największą muzyczną gratyfikację, jaką można uzyskać na Węgrzech – nagrodę Liszt Ferenca.

 

Koncert w Bełchatowie, którego organizatorem była prezydent Mariola Czechowska to jeden z kilku w Polsce. Dziewczęta wystąpiły również m.in. w Sulejowie, Kleszczowie i Piotrkowie Trybunalskim. Warto dodać, że na co dzień koncertuje także w wielu innych europejskich miastach. Jego historia sięga zaś pięćdziesięciu lat. W tym czasie chór został laureatem wielu międzynarodowych konkursów m. in. w Walii, Kanadzie, Hiszpanii, Anglii, Szwajcarii, Holandii i we Włoszech. Łącznie zdobył 54 nagrody. Jego największym osiągnięciem jest zajęcie I miejsca na olimpiadzie chórów w Linz.

 

 

 

 

AD-A

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018