joombig banner rotation images

Menu

Warsztaty plastyczne, muzyczne, kulinarne, kosmetyczne, hobbystyczne i cyrkowe to tylko niektóre atrakcje, jakie miejskie placówki kultury przygotowały dla dzieci spędzających wakacje w mieście.

 

Wakacje to czas, który dzieci i młodzież mogą przeznaczyć na własne pasje i zainteresowania. Spędzane w mieście nie muszą być nudne. Szczególnie w Bełchatowie mogą być czasem szalonej zabawy i ekscytujących podróży. Wiele ciekawych propozycji dla mieszkańców przygotowały miejskie placówki kultury.

 

Miejskie Centrum Kultury zaprasza na warsztaty plastyczne, muzyczne, hobbystyczne, taneczne, ceramiczne oraz wspólne malowanie muralu i zwiedzanie ekspozycji PGE Giganty Mocy.  Do tego zajęcia  „Artystyczny misz-masz” podczas, których uczestnicy będą wyrabiać m.in. pachnące mydełka i biżuterię  z masy fimo. Dla początkujących zbieraczy i miłośników skamieniałości przeznaczone są zajęcia z cyklu „Skamieniałości. Jak szukać, znajdować i rozpoznawać?”. Wszyscy, którzy marzą o zostaniu mistrzem kuchni, nie tylko dowiedzą się, jak gotować smacznie ale i spektakularnie, bo nauczą się jak tworzyć rzeźby z jedzenia podczas warsztatów "Turbo Kuchnia". Na tym nie koniec. W „Kosmetycznym laboratorium Dżulki” młodzież dowie się jak w domowych warunkach przygotować naturalne „eliksiry urody” a podczas "Warsztatów Cyrkowych" nauczą się prostych sztuczek żonglerskich i akrobatycznych. MCK pomyślał też o młodzieży zakochanej w muzyce. Na otwarte sesji nagraniowej wszyscy chętni będą mogli zarejestrować swoje muzyczne pomysły w profesjonalnych warunkach. Uczestnicy poznają też metody studyjnego nagrywania oraz podstawy pracy z mikrofonem. Ponadto od 6-go do 31 lipca  w Galerii MCK będzie można zobaczyć wystawę prac autorstwa uczestników grup plastycznych „Kolor” oraz „Kreska”. Ekspozycja jest podsumowaniem ich rocznej pracy i warsztatów, podczas których zgłębiają tajniki malarstwa, rysunku, grafiki, rzeźby oraz tildy.

 

 

Wiele będzie się działo także w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej. Wakacje w niej spędzone będą z pewnością aromatyczne. Będzie można nauczyć się wyrobu mydełek i świec zapachowych, wziąć udział w "Pachnących porankach" a podczas warsztatów rozwoju osobistego "Zmienić swoje życie Tu i Teraz".  Filia nr 2 na os. Dolnośląskim z kolei przygotowała warsztaty dla najmłodszych zajęcia plastyczne z książką w tle w ramach „Salonu  lokomotywą” oraz gry i zabawy z książką dla babci i dziadka. Filia nr 4 przy ul. Turkusowej podczas zajęć literacko – plastycznych zabierze dzieci „W góry, nad morze i do… biblioteki”. Nie zabraknie także „Czytania na zielonym dywanie” - będą to specjalne zajęcia literackie prowadzone przed budynkiem biblioteki. Podczas dwóch wakacyjnych miesięcy każdy, dziecko i dorosły, będzie mógł odkryć, że książka to nie żaden lamus, tylko pomysł na ciekawe spędzenie czasu i być może odkrywanie nowych pasji i zainteresowań.

 

 

Specjalną ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży przygotowało także Muzeum Regionalne. Najmłodsi będą mogli znaleźć się „W świecie Barbarzyńców”, stworzyć planszę do gry, której scenariusz nawiązuje do historii Dworu Olszewskich, stworzyć „Piknikowy niezbędnik dziecięcy” ze wszystkiego, co w takich okolicznościach przyrody jest pod ręką i model pojazdu z kartonu. Zajęcia są odpłatne, a ilość miejsc jest ograniczona. Dzieci do lat 12 muszą być przyprowadzane i odbierane przez rodziców i opiekunów, którzy mogą towarzyszyć dzieciom w czasie zajęć. Wszystkie informacje o zajęciach na stronie www.muzeum.belchatow.pl i pod nr tel. 44 633 11 33.

 

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018