joombig banner rotation images

Menu

Zakończyły się  Międzynarodowe Warsztaty Fotograficzne „Energia”, które prezydent Mariola Czechowska objęła honorowym patronatem.

 

Już po raz siódmy na zaproszenie Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego do naszego miasta zawitali fotografowie z Polski i zagranicy. Wszystko po to, by doskonalić swoje umiejętności ale i poznać piękno Bełchatowa i regionu.

Przez trzy dni, od 9 do 11-go czerwca fotografowie z Czech, Finlandii, Niemiec, Litwy, Słowacji i Polski pod okiem specjalistów doskonalili swoją technikę. 60-ciu artystów brało udział w warsztatach fotografii plenerowej, sesji studyjnych czy przedstawiania martwej natury.

 

- Mamy więcej chętnych niż możemy przyjąć, bo udział w warsztatach jest bezpłatny -  mówi Andrzej Juchniewicz, Prezes Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego. Uczestnicy byli zachwyceni możliwością pracy z tak wybitnymi artystami jak Tomasz Tomaszewski, Małgorzata Kozakowska, Mariusz Pałczyński czy Adam Łakomy, specjalizujący się w fotografii sportowej. Wieczory poświęcone były prezentacjom multimedialnym i dyskusjom.

W piątek na placu Narutowicza w ramach zajęć "Street Photo" uczestnicy warsztatów fotografowali dziewczęta i chłopców ubranych w stroje ludowe. Jedna z grup natomiast zjawiła się w skateparku na osiedlu Binków, gdzie uczyła się jak zrobić profesjonalne zdjęcie sportowe. W sobotę największą atrakcją był wyjazd do bełchatowskiej kopalni i zwiedzanie Gigantów Mocy.

 

W niedzielę natomiast uczestnicy mogli wybrać, czy wolą zakurzyć się przy fotografowaniu samochodów terenowych na Piaskowni i na bagnach, czy może raczej oddać sielsko - anielski nastrój wyczarowanych przez modelki na podbełchatowskiej Wawrzkowiźnie.

 

Warsztatom towarzyszyła Wystawa Fotografii Litewskiej. Ponad 40 fotografii to prace członków stowarzyszenia "Foto - Jura" z partnerskich Taurogów. Zdjęcia można oglądać w Gigantach Mocy do 15-go lipca. Potem ich miejsce zajmą fotografie z dopiero co zakończonych warsztatów.

 

 

 

AP

Fot. Bełchatowskie Towarzystwo Fotgraficzne

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018