joombig banner rotation images

Menu

Prawie 60 fotografów z Polski i z zagranicy odwiedzi Bełchatów. Ruszają siódme Międzynarodowe Warsztaty Fotograficzne „Energia”.

 

Będą doskonalić techniki fotograficzne, wymieniać doświadczenia oraz poznawać Bełchatów i jego okolice. Przez trzy dni, od 9 czerwca Bełchatów będzie gościł fotografów z Czech, Finlandii, Niemiec oraz Litwy, Słowacji i Polski. A to za sprawą Międzynarodowych Warsztatów Fotograficznych „Energia”. Po raz siódmy organizuje je Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne, zaś prezydent Mariola Czechowska objęła honorowym patronatem.

 

- Program jest napięty, ale zapowiada się ciekawie. Będą warsztaty z fotografii reportażowej – poprowadzi je Tomasz Tomaszewski, Małgorzata Kozakowska zdradzi tajniki fotografowania martwej natury, Mariusz Pałczyński pokaże, jak robić zdjęcia w studio. Do tego zajęcia na nowym skateparku na os. Binków, gdzie pod okiem Adama Łakomego będziemy doskonalić fotografię sportową. Zjedziemy też do bełchatowskiej kopalni i zwiedzimy Giganty Mocy.  Wieczorami skupimy się na prezentacjach multimedialnych i dyskusjach. Będą także czekać wyjątkowe zajęcia pod hasłem „światłem malowane”, które poprowadzi Petr Vlasak z Pragi – mówi Andrzej Juchniewicz, Prezes Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego.

 

Warsztatom towarzyszy wystawa fotografii litewskiej „Taurogii”. Można ją oglądać w Gigantach Mocy od 9 czerwca, kiedy to odbędzie się jej oficjalne otwarcie. Początek wernisażu o godz. 16:00.

 

 

AD-A

fot. BTF

 

 

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018