joombig banner rotation images

Menu

Będzie można obejrzeć plenerowy spektakl ,,Alicja w krainie czarów”, poeksperymentować w parku naukowym i wziąć udział w konkursach z nagrodami. 18 czerwca bełchatowianie bawić się będą na Festiwalu Re:Aktor. - Zapraszam dzieci i ich rodziców na plac Narutowicza. Tegoroczny festiwal odbędzie się pod hasłem ,,Energia, nauka, zabawa” i będzie mieć nieco zmienioną formułę – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

 

Główną atrakcją festiwalu będzie plenerowe przedstawienie ,,Alicja w krainie czarów”. Barwnie przebrani aktorzy i gigantyczne postaci wystąpią w interaktywnym spektaklu, opowiadającym o przyjaźni, podróżach, marzeniach i poszukiwaniu samego siebie. Widowisko jest podzielone na trzy części, między nimi aktorzy będą zapraszać dzieci do zabawy.

 

Przedstawieniu towarzyszyć będzie Park Edukacyjny Interakcje. Młodzi bełchatowianie, którzy przyjdą 18 czerwca na plac Narutowicza, będą mogli samodzielnie przeprowadzić doświadczenia i eksperymenty, odkrywając prawa rządzące światem przyrody. W parku do dyspozycji dzieci będą: wielkoformatowa gra w statki, głuchy telefon bez prądu, magnetyczne rybki, urządzenie do wytwarzania ogromnego wiru wodnego. Jedną z atrakcji parku będzie eko-dom. Zwiedzając go można sprawdzić, czy nasze codzienne działania są ekologiczne.

 

Najmłodszym dobrą zabawę zapewni Sensoryczne Przedszkole z basenem z kulkami, edukacyjnymi zabawkami i namiotami tipi. Nie zabraknie konkursów i niespodzianek. Na placu Narutowicza będzie także strefa food trucków.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018