joombig banner rotation images

Menu

Integracyjne warsztaty plastyczne zorganizowała dla swoich młodszych kolegów Oliwia Załęczna, tegoroczna stypendystka miasta Bełchatowa. –  Chciałam, aby z mojego stypendium skorzystali także inni. Stąd pomysł, aby część pieniędzy wykorzystać na zajęcia artystyczne – mówi Oliwia.

 

Najpierw stypendystka przeprowadziła wśród uczniów wywiad, jaka dziedzina ich najbardziej interesuje. Kiedy padło na plastykę zdecydowała, że zorganizuje warsztaty malowania na płytach pcv farbami akrylowymi. Zajęcia pod jej okiem odbyły się 2 czerwca w Publicznym Gimnazjum nr 1. Wzięła w nich udział grupa chętnych uczniów z klas integracyjnych. Miejsce i uczestnicy warsztatów nie jest przypadkowe – Oliwia jest bowiem absolwentką jedynki.

 

– Wiedziałam, że w PG nr 1 jest wiele osób, które mają artystyczne zainteresowania. Do tego działają tu klasy integracyjne – ich uczniowie bardzo często są wybitnie uzdolnieni w różnych kierunkach. Na przykład, kiedy ja uczęszczałam do jedynki była para taneczna - zdobyła ona wiele nagród w konkursach ogólnopolskich w tańcu na wózkach. Pomyślałam, że warto zorganizować warsztaty, podczas których młodzież pozna coś nowego. Może ktoś rozwinie swoje zainteresowania, odnajdzie w sobie pasję i w przy

szłości stanie się – tak jak ja – stypendystom miasta Bełchatowa – dodaje Oliwia Załęczna.

Podczas dwugodzinnych zajęć powstały różnorodne prace. Niektórzy wzorowali się na pracach autorstwa znanych malarzy, Oliwia pokazała również swoje rysunki. Wszystkie obrazy można już oglądać na specjalnie zorganizowanej wystawce w holu PG nr 1. Jej częścią będą również prace jednego z uczniów jedynki, który przygotował portrety inspirowane cyklem „Miecz przeznaczenia” Andrzeja Sapkowskiego.

 

Oliwia Załęczna jest laureatką wielu konkursów muzycznych i recytatorskich. Interesuje się także malarstwem – wielokrotnie brała udział w wielu warsztatach plastycznych. W tym roku, za swój dotychczasowy dorobek artystyczny, została wyróżniona stypendium miasta Bełchatowa. Część grantu wykorzystała na zorganizowanie wspomnianych warsztatów, część na rozwój własnych umiejętności.

 

– Dzięki stypendium m.in. mogłam wystartować w konkursach, zakupić sprzęt muzyczny, który jest mi niezbędny do ćwiczeń czy stos płyt, na które nagrywam własne kompozycje oraz podkłady muzyczne – podkreśla Oliwia.

AD-A

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018