joombig banner rotation images

Menu

Magia, kultura barbarzyńców oraz inne atrakcje czekały na zwiedzających podczas bełchatowskiej Nocy Muzeów.

 

Zarówno PGE Giganty Mocy, jak i Muzeum Regionalne ponownie włączyły się w ogólnopolską akcję Noc Muzeów. 20 maja, oprócz nocnego zwiedzania mieszkańcy mogli także skorzystać z wielu dodatkowych atrakcji. Podczas Nocy Muzeów Muzeum Regionalne, podobnie jak PGE Giganty Mocy gościły dzieci, młodzież, dorosłych oraz seniorów. Chętnych do zwiedzania i wspólnej zabawy nie brakowało.

 

W Gigantach Mocy był to m.in. questing – „Poszukiwanie Eliksiru Mocy”. Do zadań zwiedzających należało odnalezienie magicznego napoju oraz wyniesienie go z laboratorium. Aby to zrobić należało poprawnie rozwiązać zagadki i przeprowadzić chemiczne doświadczenia. Do tego pokazy naukowe z ciekłym azotem i kriogeniką w roli głównej przygotowane przez instruktorów z Beskidzkiego Centrum Nauki w Świnnej oraz pokaz magicznych sztuczek, trików i czarów w wykonaniu iluzjonisty – Rafała Mulki.

 

 

W Muzeum Regionalnym królowała natomiast kultura barbarzyńców. Mieszkańcy nie tylko mogli zwiedzić z przewodnikiem wystawę „Barbarzyńcy. Kultura plemion barbarzyńskich Polski Środkowej w okresie wpływów rzymskich”, ale także zobaczyć pokazy starożytnych rzemiosł czy skosztować potraw naszych przodków. Był jeszcze jarmark archeologiczny i wykłady na temat wpływów rzymskich i codziennym życiu plemion barbarzyńskich.

 

 

Kolejna odsłona bełchatowskiej Nocy Muzeów za rok.

 

 

 

AD-A

fot. MCK, Muzeum Regionalne

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018