joombig banner rotation images

Menu

PGE Giganty Mocy i Muzeum Regionalne otworzą się nocą. 20 maja na bełchatowian będzie czekać nie tylko nocne zwiedzanie, ale także wiele innych atrakcji.

 

Magia i jej tajemnice będą tematem przewodnim tegorocznej Nocy Muzeów w PGE Gigantach Mocy. Bełchatowianie będą mieć okazję, aby pod osłoną nocy zobaczyć ich interaktywną ekspozycję, a także przetransportować węgiel taśmociągiem i zaopatrzyć kraj w energię elektryczną za pomocą dystrybutora mocy. To wszystko w godz. 20:00 – 24:00. Na tym nie koniec! Nocnemu zwiedzaniu będzie towarzyszyć questing – „Poszukiwanie Eliksiru Mocy”. W godz. 20:00-22:00 zwiedzający nie tylko będą szukać magicznego napoju, ale także spróbują wydostać się z nim z laboratorium. Aby to zrobić trzeba będzie rozwiązać zagadki i doświadczenia chemiczne. Podczas „Magicznej Mocy Muzeów” MCK PGE Giganty Mocy odwiedzą także instruktorzy z Beskidzkiego Centrum Nauki w Świnnej, którzy zaprezentują pokazy naukowe „Magia niskich temperatur” (20:30, 21:30, 22:30). w programie, m.in.: zabawy z ciekłym azotem oraz kriogenika na wesoło.

 

Co ważne zwiedzanie ekspozycji i udział w pokazach jest bezpłatny. Wstęp wolny obowiązuje również na questing, jednak w przypadku trzeba się wcześniej zapisać. Szczegóły na stronie www.mck.belchatow.pl.  

 

 

 

Równie ciekawie noc zapowiada się w Muzeum Regionalnym. W tym roku placówka stawia na barbarzyńców. Jednym z punktów programu będzie właśnie zwiedzanie z przewodnikiem wystawy „Barbarzyńcy. Kultura plemion barbarzyńskich Polski Środkowej w okresie wpływów rzymskich”. Ekspozycja przedstawia życie ludzi zamieszkujących tereny Kotliny Szczercowskiej i Wyżyny Wieluńskiej, pokazuje też rzeczywiście byli oni tacy „dzicy” i „niecywilizowani”. Wystawa będzie dostępna w godz. 17:00 – 1:00, wejścia co 30 minut.  Również od godz. 17:00 na bełchatowian będą czekać pokazy starożytnych rzemiosł, jarmark archeologiczny oraz degustacja kuchni naszych przodków. Do tego dwa wykłady – o godz. 18:00 na temat badań archeologicznych
nad okresem wpływów rzymskich, od godz. 19.30  o życiu codziennym plemion barbarzyńskich.
 

Na wszystkie wydarzanie w ramach „Barbarzyńskiej Nocy Muzeów” wstęp  jest wolny. Dodatkowe informacje na plakacie poniżej.

 

 

 

AD-A

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018