joombig banner rotation images

Menu

Z okazji jubileuszu w kościele farnym zaplanowano uroczystą mszę św. i wystawę poświęconą obecności braci zakonnych w mieście. Franciszkanie obecni są w Bełchatowie od czterystu lat.

 

Na niedzielę, 30 kwietnia, przypada jubileusz 400-lecia przybycia franciszkanów do naszego miasta. Uroczystość rozpocznie się mszą św. w parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Początek o godz. 12:00.

 

Po nabożeństwie w Oratorium im. Jana Pawła II, odbędzie się wykład oraz uroczyste otwarcie wystawy. Zarówno prelekcja, jak i ekspozycja będą nawiązywać do franciszkanów, którzy nie tylko mocno zaznaczyli się w historii Bełchatowa, ale także parafii farnej. Świątynia przy ulicy Kościuszki została wzniesiona właśnie w związku z ich przybyciem do naszego miasta.

 

Wystawę panelową przygotowuje Muzeum Regionalne w Bełchatowie. Będzie ona dostępna w oratorium do 7 maja.

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018