joombig banner rotation images

Menu

Utwory gospel w wykonaniu chóru Schola Cantorum zabrzmią w Oratorium im. Jana Pawła II. Prezydent Mariola Czechowska na koncert zaprasza 23 kwietnia. Chór zaśpiewa w Oratorium im. Jana Pawła II (ul. Kościuszki 2). Początek o godz. 17:00. Wstęp bezpłatny.

 

Atmosfera Wielkiej Nocy zagości w Bełchatowie nieco dłużej. Wszystko za sprawą dorocznego Koncertu Wielkanocnego, na który tradycyjnie zaprasza Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

 

Tym razem mieszkańcy będą mieć okazję, by wysłuchać utworów w interpretacji najbardziej cenionego bełchatowskiego Chóru Gospel Schola Cantorum im. Piotra Kudyby. Młodzi artyści wykonają zarówno te znane, jak i mniej popularne pieśni gospel. Wielkanocny koncert odbędzie się w niedzielę, 23 kwietnia w Oratorium im. Jana Pawła II (ul. Kościuszki 2). Początek o godz. 17:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

Bełchatowski Chór Gospel Schola Cantorum może się pochwalić blisko 18 – letnią tradycją. Przez te lat członkami Chóru było wielu bełchatowian, którzy kształcili swój śpiew występując na rozmaitych scenach zarówno w kraju jak i za granicą (m.in. w Danii, Francji, na Węgrzech). Soliści Schola Cantorum z powodzeniem biorą czynny udział w różnych krajowych i regionalnych festiwalach piosenki. Chociaż skład chóru ulega ciągłej zmianie wynikającej z sytuacji życiowej chórzystów, wszystkich śpiewaków łączy ciągle ta sama pasja - miłość do muzyki, a szczególnie do muzyki gospel.

 

 

AD-A

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018