joombig banner rotation images

Menu

7 lutego ukaże się album zatytułowany „Bełchatów na karcie pocztowej”. Znajdzie się w nim kilkaset kart z Bełchatowem i o Bełchatowie od lat 20. do 90. ubiegłego stulecia. Jak mówi Marek Tokarek, dyrektor Muzeum Regionalnego, dzięki temu wydawnictwu bełchatowianie będą mogli przypomnieć sobie urok starych pocztówek. - W dobie rewolucji informatycznej kartki pocztowe odeszły niemal całkowicie do lamusa, a szkoda, bo były nie tylko wyrazem pamięci o bliskich nam osobach, ale także swoistym historycznym zapisem zmian zachodzących w mieście – tłumaczy dyrektor Tokarek.

Miasto Bełchatów wydało kalendarz z linorytami uczniów z SP 13Miasto wydało kalendarz z grafikami uczniów Szkoły Podstawowej nr 13. Motywem wszystkich prac jest przestrzeń miejska. Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa, spotkała się z młodymi artystami, o których robi się coraz głośniej w całej Polsce. Jeszcze w tym roku ich dzieła zostaną wystawione między innymi we Wrocławiu.

Najpiękniejsze świąteczne utwory można było posłuchać podczas koncertu laureatów VXII Regionalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Nagrody otrzymało kilkudziesięciu solistów oraz duetów, zespołów i chórów. Zwycięzcy, jak zawsze śpiewali w wypełnionym po brzegi kościele na os. Binków.

Zaledwie kilka dni dzieli nas od nowego, 2018 roku. W sylwestrową noc bełchatowianie tradycyjnie już będą się bawić na placu Narutowicza, który zamieni się w największy taneczny parkiet w mieści. Dokładnie o godz. 22.30 rozpocznie się dyskoteka pod gwiazdami, podczas której DJ będzie grać największe przeboje. Miasto przygotowało także wielki pokaz fajerwerków, które rozświetlą niebo punktualnie o północy. Sztuczne ognie najlepiej będzie podziwiać z centrum miasta. Race będą bowiem puszczane z placu za Gigantami Mocy. Zaraz po fajerwerkach i noworocznych życzeniach do wspólnej zabawy ponownie zaprosi DJ. Muzyka będzie umilać bełchatowianom czas do godziny 2.

Muzeum Regionalne wydało reprint pocztówki z miedzywojniaStarych, bełchatowskich pocztówek zachowało się zaledwie osiem. Reprint jednej z nich właśnie wydało Muzeum Regionalne. Oryginalną kartkę będzie można kupić na Jarmarku Świątecznym.

Już po raz 17 odbędzie się Regionalny Festiwal Kolęd i PastorałekJuż po raz siedemnasty odbędzie się w Bełchatowie Regionalny Festiwal Kolęd i Pastorałek. Przesłuchania koncertowe odbędą się 8 i 9 grudnia w Miejskim Centrum Kultury, ogłoszenie wyników i koncert laureatów zaplanowano na 14 stycznia 2018 roku. Festiwal, jak co roku odbędzie się pod patronatem Marioli Czechowskiej, prezydent Bełchatowa.

Warsztaty robienia cukierków, świąteczny spektakl, seanse w kinie. Do tego bezpłatne zwiedzanie ekspozycji PGE Giganty Mocy. Takie niespodzianki czekają na najmłodszych bełchatowian z okazji mikołajek.

Wystawę zdjęć członków i przyjaciół Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego można oglądać w MCK PGE Giganty Mocy. Na zwiedzanie ekspozycji amatorzy fotografii i nie tylko mają czas do końca roku.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018