Increase text size Decrease text size
Menu

Już po raz 56 na świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru, który przypada na dzień 27 marca. Z tej okazji również miłośnicy teatru z Bełchatowa i okolic będą mieli możliwość uczestniczenia w specjalnie przygotowanych wydarzeniach. Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza bowiem na trzy spektakle, które towarzyszą temu świętu.

Dzień Kobiet jest świętem wyjątkowym, które wymaga równie wyjątkowej oprawy. Taką oprawą na pewno będzie koncert Grzegorza Turnaua z zespołem, który Miejskie Centrum Kultury zorganizowało specjalnie na tę okazję.

Po raz kolejny Muzeum zorganizowało barwny korowód ostatkowych przebierańców, w którym wzięło udział niemal dwieście osób, w tym uczniowie z bełchatowskich szkół. Z dobrym słowem i pysznym pączkiem korowód wyruszył spod Muzeum Regionalnego do bełchatowskich urzędników, po drodze częstując pączkami przechodniów.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Bełchatowie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w XVI Konkursie „Książka-Obiekt Artystyczny. Konkurs adresowany jest do uczniów klas V i VI szkół podstawowych oraz gimnazjów powiatu bełchatowskiego. Celem konkursu jest inspirowanie do poszukiwania nowych form artystycznych, zapis własnych uczuć, marzeń, emocji w postaci niekonwencjonalnej formy książki – książki przedmiotu.

Niemal trzy tysiące nowych książek kupiła Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna. W ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” bełchatowska biblioteka pozyskała prawie 47 tysięcy złotych.

Stary rzemieślnik, dobra wróżka i chłopiec z drewna, którego nos rósł przy każdym kłamstwie. Opowieść o Pinokiu znają niemal wszystkie dzieci na całym świecie. Teraz tę niezwykłą historię przypomni najmłodszym Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie. Spektakl „Pinokio chłopiec z drewna” już 19 lutego o godzinie 17:00 w sali teatralno- widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy.

Pinokio to drewniana lalka, którą stworzył stary Gepetto pragnący mieć syna. Kiedy pajacyk ożywa, poczciwy lalkarz nie zdaje sobie sprawy, jak niesfornym i leniwym dzieckiem będzie chłopiec.

Spektakl oparty o klasyczną baśń Carla Collodiego, odegrany zostanie przez pięciu aktorów, którzy wcielą się w dwanaście ról.
Sztuka łączy elementy tańca, pantomimy oraz interakcji z widzami. Podczas przedstawienia dzieci będą mogły wraz z bohaterem przeżyć przygody i poznać otaczający świat. Mali widzowie dowiedzą się, czym jest dobro i dlaczego nie warto kłamać.

„Pinokio chłopiec z drewna” dedykowany jest dzieciom, które będą mogły czynnie uczestniczyć w przedstawieniu, ale również dorośli znajdą przyjemność w odkrywaniu uniwersalnych wartości w tej ponadczasowej opowieści.

Będzie to kolejny spektakl organizowany w ramach cyklicznych "Teatralnych podwieczorków".

Bilety w cenie 15zł do nabycia w kasie MCK PGE Gigantów Mocy oraz na stronie www. http://rezerwacje.mck.belchatow.pl.

„Rzecz o wyćwiertalaniu” to najnowsza propozycja grupy BAT-PKP, którą premierowo aktorzy zagrają już 18 lutego o godzinie 18:00 w sali teatralno- widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy.

Macie plan na 14 lutego? Jeśli nie, zachęcamy do skorzystania z propozycji bełchatowskiej biblioteki. Jedyna i niepowtarzalna randka w ciemno z… książką! Specjalnie na Walentynki Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna przygotowała zabawę czytelniczą polegająca na wypożyczeniu książki bez uprzedniej wiedzy, co jest przedmiotem jej treści. Zapraszamy!Miasto Bełchatów
ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Katarzyna Kleska, e-mail:k.kleska@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Magdalena Jaśkiewicz, Aleksandra Elminowska, Aleksandra Duda - Andrzejewska, Tomasz Kałużyński

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2017