joombig banner rotation images

Menu

W Bełchatowie, podobnie jak w wielu innych polskich miastach, odbyła się Noc Muzeów. Oprócz tradycyjnego zwiedzania ekspozycji, PGE Giganty Mocy i Muzeum Regionalne przygotowały dla zwiedzających dodatkowe atrakcje.

Koncert na rzecz chorej Julii SpalińskiejW najbliższy piątek, 25 maja odbędzie się kolejny charytatywny koncert na rzecz Julii Spalińskiej. To właśnie dla niej, na scenie plenerowej przy PGE Gigantach Mocy, wystąpią bełchatowscy artyści. Początek koncertu o godz. 17:00.

PGE Giganty Mocy i Muzeum Regionalne otworzą się nocą. 19 maja, czyli w ogólnopolską Noc Muzeów, na zwiedzających będą czekać dodatkowe atrakcje. Muzealne tajemnice w Gigantach Mocy odsłoni interaktywna gra i pokazy naukowe, zaś w Dworku Olszewskich królować będzie stare rzemiosło i potańcówka pod gołym niebem przy dźwiękach kapeli „Beka”.

Najmłodsi bełchatowianie będą świętować. Najpierw 1 czerwca, na miejskim Dniu Dziecka w parku przy Rezydencji Dwór Polski, a dwa dni później - 3 czerwca na Festiwalu Re:aktor, który tradycyjnie odbędzie się na placu Narutowicza.

Przy Muzeum Regionalnym odbył się Piknik z MarszałkiemTłumy bełchatowian bawiły się wspólnie z marszałkiem Józefem Piłsudskim. Piknik przy Muzeum Regionalnym, który pozwolił się przenieść w lata dwudzieste i trzydzieste ubiegłego stulecia, okazał się strzałem w dziesiątkę. Impreza była jedną z wielu organizowanych w ramach setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie brakowało akcentów patriotycznych, ale także innych atrakcji, występów lokalnych artystów i warsztatów dla dzieci, które zapewniły doskonałą zabawę całym rodzinom.

Bełchatowianka Weronika Kępa wyśpiewała kolejną nagrodę. Stypendystka Miasta Bełchatowa zajęła drugie miejsce w Przeglądzie Piosenki Anny Jantar i Zbigniewa Wodeckiego. Trafiła również do niej „Brązowa Nutka”, czyli nagroda za najlepsze wykonanie.

Spotkanie z pisarką Krystyną WieczorekBełchatów, a właściwie Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna włącza się w ogólnopolski "Tydzień Bibliotek". Na czytelników i nie tylko czeka wiele atrakcji, m.in. spotkania z pisarzami, kiermasz książek i rozstrzygnięcie konkursów. 

Piknik z Marszałkiem już 13 majaMarszałek Józef Piłsudski przyjeżdża do Bełchatowa. Już w niedzielę, 13 maja, wjedzie do miasta ulicą swojego imienia by dotrzeć do Muzeum Regionalnego.  Po drodze pozdrowi mieszkańców spotkanych na ulicach Kwiatowej, 1 Maja, Pileckiego, Czaplinieckiej, Mielczarskiego i Kościuszki. Będzie to także niepowtarzalna okazja dla fanów motoryzacji, by zobaczyć produkowanego w latach 1938-1939 Opla Super Six, bo właśnie nim podróżować będzie zacny gość. W okolicach kościoła pw. Narodzenia NMP marszałek odbierze raport w jednym z dwóch punktów werbunkowych. To właśnie tam i przy ul. Hellwigów każdy z bełchatowian będzie mógł symbolicznie zapisać się do Legionów Polskich. Rekonstruktorzy będą przyjmować deklaracje i wystawiać zaświadczenie wstąpienia do formacji z oryginalną pieczątką. Ok. godz. 15.45 wódz dotrze na błonia za Muzeum Regionalnym, gdzie wygłosi przemówienie. Tak rozpocznie się pierwsze tego typu wydarzenie w Bełchatowie, czyli Piknik z Marszałkiem.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018