Świadczenia z funduszu alimentacyjnego  - przyznawane są na warunkach określonych w ustawie z dnia  7 września 2007 r. o pomocy osobom uprawnionym do alimentów.

Ustalenie prawa do świadczeń z funduszu oraz ich wypłata następują odpowiednio na wniosek osoby uprawnionej lub jej przedstawiciela ustawowego.

Świadczenia z funduszu przysługują osobie uprawnionej:

1)        do ukończenia 18 roku życia,

2)        gdy uczy się w szkole lub szkole wyższej do ukończenia przez nią 25 roku życia,

3)        w przypadku posiadania orzeczenia o znacznym stopniu niepełnosprawności – bezterminowo;

4)        warunkiem przyznawania świadczenia jest bezskuteczna egzekucja alimentów.

Wniosek o przyznanie świadczeń z funduszu alimentacyjnego składa się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Bełchatowie lub drogą elektroniczną.

Szczegółowe informacje dostępne  na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i w Bełchatowie oraz  Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.