Prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska serdecznie zaprasza do składania wniosków o przyznanie Bełchatowskiej Karty Rodziny:

- rodziny wielodzietne mające na utrzymaniu co najmniej troje dzieci w wieku do 18 roku życia lub do ukończenia 25 roku życia w przypadku,gdy dziecko uczy się lub studiuje,

- rodziny posiadające przynajmniej 1 dziecko w wieku do 25 roku życia legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności lub powyżej 25 roku życia legitymujące się orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności,

- seniorów - osoby powyżej 60 roku życia,

- zasłużonych honorowych dawców krwi.

Aby otrzymać Kartę należy spełnić 3 warunki:

Warunek 1.

Wypełnić wniosek, który dostępny jest TUTAJ  lub w Urzędzie Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1 (Punkt Obsługi Klienta, Zespół ds. Pomocy Społecznej i Zdrowia).
Wniosek o przyznanie Karty może wypełnić i złożyć osoba wnioskująca o przyznanie Karty lub może to zrobić w imieniu rodziny/seniora/zasłużonego honorowego dawcy krwi członek rodziny posiadający pełną zdolność do czynności prawnych, który oświadczy, że jest umocowany do złożenia wniosku o przyznanie Karty oraz do odebrania Karty w imieniu członków rodziny/seniora/zasłużonego honorowego dawcy krwi wskazanych/ego we wniosku.

Warunek 2. Złożyć wniosek

Wypełniony wniosek można od 23 września 2014 roku składać w Zespole ds. Pomocy Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, budynek B, pokój nr 12 -13, pierwsze piętro.
Zapamiętaj!
Składając wniosek o przyznanie Karty, okazuje się oryginały lub odpisy dokumentów potwierdzających uprawnienie do przyznania Karty, w szczególności:
1) w przypadku rodzica/małżonka rodzica, w tym rodzica/rodziców zastępczego/ych lub osoby/osób prowadzącej/ych rodzinny dom dziecka - dokument potwierdzający tożsamość;
2) w przypadku dzieci w wieku do ukończenia 18 roku życia - akt urodzenia lub dokument potwierdzający tożsamość;
3) w przypadku dzieci w wieku powyżej 18 roku życia - dokument potwierdzający tożsamość oraz zaświadczenie ze szkoły lub szkoły wyższej o planowanym terminie ukończenia nauki w danej placówce;
4) w przypadku dzieci niepełnosprawnych - dokument potwierdzający tożsamość lub akt urodzenia oraz orzeczenie o niepełnosprawności;
5) w przypadku dzieci umieszczonych w rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka - postanowienie o umieszczeniu w rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka;
6) w przypadku osób, o których mowa w art. 37 ust. 2 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej - dokument potwierdzający tożsamość oraz zaświadczenie o pozo-stawaniu w dotychczasowej rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka;
7) w przypadku seniora - dokument potwierdzający tożsamość;
8) w przypadku zasłużonego honorowego dawcy krwi - legitymacja zasłużonego honorowego dawcy krwi wraz z dokumentem potwierdzającym tożsamość.

Warunek 3. Odebrać Kartę

Wniosek zostanie sprawdzony najszybciej jak to możliwe. Jeśli wniosek będzie wypełniony prawidłowo, a zawarte w nim informacje będą uprawniać do przyznania Karty, każda osoba zawarta we wniosku otrzyma Bełchatowską Kartę Rodziny najpóźniej w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku.

Kartą może posługiwać się jedynie osoba, na którą Karta została wydana. Karta ważna jest wyłącznie z dokumentem potwierdzającym tożsamość, a data ważności Karty widoczna jest na jej odwrocie.

Wszyscy posiadacze Bełchatowskiej Karty Rodziny mogą po preferencyjnych cenach korzystać z usług świadczonych m.in. przez jednostki miejskie, w tym kino czy zwiedzanie ekspozycji muzealnych, ale też taniej zrobić zdjęcia, wykonać krawiecką przeróbkę, zjeść pizzę czy pójść do fryzjera - wszystko w wybranych punktach oznaczonych logotypem akcji.

Wykaz zniżek i preferencji dla posiadaczy Bełchatowskiej Karty Rodziny

Partnerzy Bełchatowskiej Karty Rodziny

-    PGE Giganty Mocy MCK Bełchatów;
-    Muzeum Regionalne w Bełchatowie;
-    Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o.;
-    Powiatowe Centrum Sportu;
-    PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA – Ośrodek Sportu i Rekreacji „Góra Kamieńsk”;
-    Bełchatowskie Towarzystwo Sportowe AS;
-    Pizzeria Da Grasso;