pomocOd grudnia 2017 roku funkcjonuje Ogólnopolskie Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego, działające w ramach Narodowego Programu Zdrowia

Działalność Centrum ma służyć polepszeniu dostępności doraźnej pomocy osobom będącym w stanie kryzysu psychicznego. Kontaktując się z Centrum Wsparcia, każda osoba potrzebująca pomocy, będzie mogła porozmawiać o swoim problemie i uzyskać profesjonalne wsparcie.

Zatem, jeżeli:

- Czujesz się stale przygnębiony;

- Nie dajesz sobie rady z codziennością;

- Przeżywasz kryzys emocjonalny;

- Znajdujesz się w sytuacji „bez wyjścia”;

- Nie radzisz sobie ze stresem;

- Jesteś ofiarą przemocy;

- Zamartwiasz się o swój stan zdrowia;

- Nie możesz pogodzić się ze stratą bliskiej osoby;

możesz skorzystać  z pomocy  ww. Centrum.

W wyznaczonych godzinach - w Centrum - pełnią dyżury psychologowie. Pomagają oni również we wskazaniu odpowiednich placówek specjalistycznych w danym regionie kraju, gdzie można otrzymać bezpośrednią pomoc. Do dyspozycji pozostają również  lekarze psychiatrzy, prawnicy oraz pracownicy socjalni.

Wszelki informacje nt. oferowanej przez Centrum pomocy znajdują się na stronie interentowej www.liniawsparcia.pl.

Z Centrum  Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego można skontaktować się:

- telefoniczne  pod nr 800 70 2222 - za pomocą  bezpłatnej lini, która działa 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu;

- lub  czat.

Poniżej do poprania materiały informacyjne na powyższy temat:

Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec