Protokołem z posiedzenia Kapituły Konkursu z dnia 8 stycznia 2019 roku tytuł Wolontariusz Roku 2018 otrzymuje Pan Krzysztof Franczyk zgłoszony przez Ochotniczą Straż Pożarną w Bełchatowie. Pan Krzysztof Franczyk pełni funkcję Naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełchatowie. W ramach swojej działalności wolontariackiej organizował liczne szkolenia z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Jest współorganizatorem takich zadań jak Śniadanie Wielkanocne oraz Wigilii dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i samotnych, gdzie osoby potrzebujące mogą otrzymać tradycyjny posiłek i spędzić czas w ciepłej atmosferze. Dodatkowo Pan Krzysztof Franczyk powołał dwa Kluby Honorowych Dawców Krwi w latach 1992 i 1994, których celem było organizowanie zbiorowego i indywidualnego oddawania krwi.

Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Agnieszka Pomorska, Kinga Zawodzińska - Bukowiec, Maciej Jagieła