Protokołem z posiedzenia Kapituły Konkursu z dnia 8 stycznia 2019r. tytuł Dobrodziej Roku 2018 otrzymuje Pani Anna Łastowska zgłoszona przez Stowarzyszenie Klub Emerytów i Rencistów "ENERGETYK". Pani Anna Łastowska działa na rzecz rozwoju turystyki i przedsiębiorczości w Bełchatowie. Włącza się w działalność charytatywną, od wielu lat min. wspierając organizowane koncerty na rzecz chorych dzieci w powiecie bełchatowskim. Wspiera finansowo wiele fundacji i stowarzyszeń, związków wyznaniowych z zakresu turystyki, kultury i sportu. Za swoją pracę społeczną i działania na rzecz różnych grup społecznych została wielokrotnie odznaczona i wyróżniona.

Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Agnieszka Pomorska, Kinga Zawodzińska - Bukowiec