W ramach warsztatów teatralno - literackich odbył się wykład  dr Marty Walak pt. "LEGIONY POLSKIE W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM W LATACH 1914 - 1917".  Tom książki poświęcony jest szczególnemu etapowi historii Piotrkowa Trybunalskiego jakim był udział miasta w dziale odzyskania niepodległości. Autorką publikacji jest Marta Walak - doktor, adiunkt w Instytucie Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim. W wykładzie uczestniczyło 18 osób. Seniorzy z dumą odbierali egzemplarze książki z autografem autorki.

Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec