W "CAFE SENIOR RAJ CENTRUM AKTYWNOŚCI SENIORA" odbył się wykład prof. Arkadiusza Adamczyka. Temat spotkania  "Józef Piłsudski - Twórca Niepodległego Państwa". Prof. Arkadiusz Adamczyk jest wykładowcą na Uniwersytecie im. Jana Kochanowskiego w Kielcach - Katedra Stosunków Międzynarodowych. W spotkaniu uczestniczyło 20 osób. Wykład budził bardzo duże zainteresowanie ze strony mieszkańców miasta, uczestnicy wykazali się duża znajomością zagadnień historycznych związanych z życiem i działalnością polityczną Józefa Piłsudskiego. Wykład zakończył się miłą merytoryczną dyskusją.